Viac

  Pri požiari troch bytov sa zranili dve osoby

  Dve zranené osoby si vyžiadal nočný požiar viacpodlažného bytového domu v Krajnej Bystrej (okres Svidník), pri ktorom zhoreli tri byty. Ako informoval operačný dôstojník Hasičského a záchranného zboru v Prešove, hlásenie o požiari prijali krátko po tretej hodine ráno.

  --- Reklama ---

  Požiar najprv zasiahol dva byty horného podlažia dvojpodlažnej budovy. „Požiar bol pri príchode v druhom štádiu horenia a šíril sa podkrovím. Neskôr sa požiar rozšíril aj na tretí byt,“ uviedol operačný dôstojník s tým, že pri požiari boli zranené dve osoby. „Muž utrpel popáleninu ruky a dievča pri vyskočení z okna utrpelo zlomeninu,“ uviedol pre agentúru SITA operačný dôstojník.

  Požiar si vyžiadal dve zranené osobyZdroj: TASR
  Ilustračný záber

  Na mieste zasahovalo deväť hasičov z hasičských staníc Svidník a Stropkov s piatimi kusmi techniky. Hasičom sa podarilo požiar lokalizovať a dostať pod kontrolu krátko pred pol piatou hodinou ráno. Zásah hasičov trvá aj po 7:00. „Príčina vzniku požiaru aj určenie predbežnej výšky škôd je v štádiu riešenia. Na mieste je zisťovateľ príčin požiaru,“ dodal operačný dôstojník.

  Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Prešove Miroslava Knišová, následkom požiaru vznikla priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na viac ako 200-tisíc eur. „Na miesto udalosti bola vyslaná expertízna skupina na zisťovanie príčin vzniku požiarov z Požiarnotechnického a expertízneho ústavu Ministerstva vnútra SR v Bratislave a Kriminalistického a expertízneho ústavu Policajného zboru SR,“ priblížila. Na mieste udalosti sa podľa jej slov nachádza ešte šesť hasičov s jedným kusom hasičskej techniky.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Väčšina Slovákov má záujem o investovanie do kryptomien, ukázal prieskum

  Správa, ktorá nepoteší slovenských fajčiarov. Elektronické cigarety a nikotínové vrecúška budú drahšie

  Vo výrobnej hale v Sučanoch vypukol požiar, horí aj strecha

  Slováci nedôverujú médiám. Prieskum priniesol najhorší výsledok za 8 rokov

  Slovensko sa v Svetovej ročenke konkurencieschopnosti prepadlo o šesť priečok

  Obrovské prekvapenie. Slovenskí futbalisti zdolali tretí najlepší tím na svete

  Policajt mimo služby začul dron a odhalil pašované cigarety

  Muž roky týral ženu v garáži, už je v rukách polície