Viac

  Pri plánovaní dovolenky mysli na toto. Európsky preukaz poistenca neplatí na všetky služby v zahraničí

  Európsky zdravotný preukaz poistenca neplatí na všetky služby v zahraničí. Preukaz plne nehradí niektoré výdavky za lekárske ošetrenia, najmä v súkromných nemocniciach. Pri plánovaní dovolenky by si mali ľudia zabezpečiť cestovné poistenie, ktoré ich ochráni pred nečakanými finančnými výdavkami. Informovala o tom poisťovňa Wüstenrot.

  --- Reklama ---

  Európsky preukaz poistenca platí na lekárske ošetrenia v štátnych nemocniciach, v súkromných však nie je akceptovaný. Ľudia si tak budú musieť v zahraničí za niektoré úkony priplatiť, pričom často ide o väčší poplatok. „Z údajov poisťovne Wüstenrot vyplýva, že v období jún až august 2023 bolo z cestovného poistenia najviac prípadov hlásených z poistenia liečebných nákladov, a to až v 72,6 %. S 12,6 % prevažovali najmä zdravotné problémy súvisiace s gastroenteritídou, v menších počtoch to boli rôzne druhy úrazov či alergické reakcie,“ povedal vedúci oddelenia likvidácie v neživotnom poistení poisťovne Wüstenrot Vladimír Jakúbek.

  Zdroj: Shutterstock

  Jakúbek priblížil, že najviac zdravotných problémov mali klienti poisťovne v Chorvátsku a Turecku. Tieto poistné udalosti tvorili zhodne v oboch krajinách po 15 %. Z ostatných poistných rizík boli poisťovni nahlásené aj poistenia storna cesty z dôvodu úrazu alebo hospitalizácie v nemocnici.

  Vlani počas letnej sezóny sa týkali poistenia aj tropických ochorení, ktoré si vyžadovali špeciálnu zdravotnú starostlivosť. Poisťovňa zaznamenala napríklad horúčku dengue alebo bodnutie rajou v Karibiku, čo si vyžadovalo okamžitú hospitalizáciu a liečbu. Takéto ošetrenia môžu vyjsť ľudí bez cestovného poistenia veľmi draho.

  --- Reklama ---

  Jakúbek odporúča, aby ľudia pred vycestovaním do zahraničia zvážili uzatvorenie cestovného poistenia. Vďaka nemu môžu poistenci získať širší prístup k lekárskej starostlivosti. Ten môže zahŕňať podľa poisťovne napríklad asistenčnú službu, ktorá v zahraničí poradí klientovi v prípade zdravotných problémov a odporučí mu najlepšiu dostupnú lekársku starostlivosť.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Uniesol a znásilnil študentku v Bratislave, pred súd sa však nepostaví. Stíhanie únoscu zastavili

  V českej Poslaneckej snemovni našli kokaín

  Až 61,6 percenta ľudí si myslí, že k spáchaniu atentátu na premiéra Roberta Fica najviac prispelo správanie opozičných politikov.

  Čo podľa Slovákov prispelo k spáchaniu atentátu na Roberta Fica? Toto sú výsledky prieskumu

  Muž sa viezol v neuzamknutom aute, nabúral do druhého

  Belgicko sa zaviaže, že dodá Ukrajine do roku 2028 30 stíhačiek F-16, pričom prvé jej plánuje dodať už tento rok.

  Belgicko dodá Ukrajine 30 stíhačiek F-16

  Poľsko by nemalo vylúčiť vyslanie vojakov na Ukrajinu, uviedol poľský minister zahraničných vecí Radoslaw Sikorski.

  Poľsko by nemalo vylúčiť vyslanie svojich vojakov na Ukrajinu, hovorí minister zahraničných vecí

  Prezidentka Zuzana Čaputová vyjadrila úprimnú sústrasť všetkým pozostalým pondelňajšej tragickej dopravnej nehody.

  Včerajšia nehoda na D1 si vyžiadala život dvoch hasičov vo veku 27 a 43 rokov. Polícia začala vyšetrovanie, kto je vinní...

  Ak sa parlamentné voľby konali najbližší víkend, vyhrala by ich strana Smer-SD, ktorej by dalo hlas 21,8 percenta voličov.

  Voľby by podľa prieskumu vyhral Smer-SD s tesným náskokom pred PS