Viac

  Prednášajúci na prestížnej univerzite poslal Židov do kúta: Izrael je kolonizátor, povedal študentom

  Prednášajúci zo Stanfordskej univerzity bol suspendovaný po tom, čo požiadal študentov so židovským pôvodom, aby zdvihli ruky a posadili sa do kúta. Chcel ich verejne zahanbiť v súvislosti s podľa neho utláčanými Palestínčanmi, píše portál Daily Mail.

  --- Reklama ---

  Prednášajúci údajne požiadal židovských a izraelských študentov, aby sa „identifikovali“. Potom im povedal, aby si vzali svoje veci a postavili sa do kúta so slovami: „Toto robí Izrael Palestínčanom,“ informoval vo štvrtok ako prvý The Forward.

  Izrael je podľa neho kolonizátor

  „Koľko ľudí zomrelo počas holokaustu?“ Spýtal sa potom židovských študentov v triede, na čo mu odpovedali, že šesť miliónov. On údajne odpovedal: „Kolonizátori zabili viac ako 6 miliónov. Izrael je kolonizátor.“

  Zdroj: Shutterstock

  Údajne tiež vyhlásil, že Hamas zastupuje palestínsky ľud a hrozné teroristické činy, ktoré spáchal počas víkendu, boli stopercentne legitímne. Viacerí študenti oznámili tento incident rabínovi Dovovi Greenbergovi, riaditeľovi Stanfordského židovského centra Chabad. Študenti situáciu prirovnali k 30. rokom minulého storočia.

  --- Reklama ---

  Incident sa netýka len Stanfordskej univerzity

  Profesor Cornellovej univerzity označil útoky Hamasu za „vzrušujúce“ a „povzbudzujúce“. Profesor z Yaleovej univerzity zasa nazval Izrael „vražedným, genocídnym osadníckym štátom“, píše Politico.

  Hlavní finanční darcovia Pensylvánskej univerzity stiahli svoju podporu pre obvinenia, že inštitúcia nerobí dosť pre boj proti antisemitizmu na akademickej pôde.

  „Stalo sa, že sa tak bojíme zapojiť do výberu strany, že sa to stáva príliš pasívnym,“ povedal Jim Malatras, bývalý rektor Štátnej univerzity v New Yorku. „Nakoniec skončíme s nejakými miestnosťami plných ozvien, ktoré len podnecujú nenávisť.“

  Niektorí študenti hovorili o tom, že sa obávajú o svoju bezpečnosť na akademickej pôde. Zatiaľ čo iní – vrátane študentov práva na Harvardovej a Kolumbijskej univerzite, ktorí kritizovali politiku Izraela, prichádzajú o pracovné ponuky.

  Zdroj: Shutterstock

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Takto vyzerala streľba na Donalda Trumpa. Útočník je mŕtvy, hlásia zranených

  Trapas amerického prezidenta. Biden na summite NATO predstavil Zelenského ako Putina

  Najdôveryhodnejším slovenským politikom je Pellegrini

  So slovenčinou sa dohovoríš aj v zahraničí. Študenti sa ju učia v týchto štátoch sveta

  Žena zahynula po útoku medveďa počas turistiky v rumunských Južných Karpatoch. Medveďa policajti zastrelili.

  V Karpatoch medveď zabil mladú ženu

  Brazílska federálna polícia obvinila bývalého prezidenta Jaira Bolsonara z defraudácie šperkov v hodnote 6,8 milióna brazílskych realov.

  Brazílsky exprezident je obvinený z defraudácie šperkov v hodnote 6,8 milióna realov

  Rusko v pondelok vykonalo rozsiahly raketový útok na Ukrajinu. Terčom sa stalo aj hlavné mesto Kyjiv či Kryvyj Rih v Dnipropetrovskej oblasti.

  Ruský útok zasiahol najväčšiu detskú nemocnicu v Kyjive

  Parlamentné voľby vo Francúzsku vyhrala ľavica

  V Česku vystrája počasie

  V susednom Česku vystrája počasie. Búrky tam majú prvú obeť