Viac

  Poznáme prvé neoficiálne výsledky eurovolieb. Hovoria o víťazstve tejto strany

  Neoficiálne výsledky eurovolieb hovoria o víťazstve Progresívneho Slovenska (PS). Do Európskeho parlamentu sa ešte dostali Smer-SD, Republika, Kresťanskodemokratické hnutie (KDH)Hlas-SD. Vyplýva to z informácií médií Denník N, SME a Štandard. Oficiálne výsledky budú známe po 23-tej hodine, keď sa skončí hlasovanie v poslednej členskej krajine Európskej únie – Taliansku.

  --- Reklama ---

  Podľa grafu Denníka N získalo Progresívne Slovensko 27,8 percenta hlasov a predbehlo tým Smer-SD, ktorý dosiahol 24,8-percentný výsledok. S veľkým odstupom je tretia Republika (12,5 percenta), za ktorou nasledujú Hlas-SD a KDH so zhodným 7,2-percentným výsledkom.

  Do europarlamentu sa podľa neoficiálnych výsledkov tesne nedostali SaS (4,9 percenta) a Demokrati (4,7 percenta). Do Bruselu nepôjdu ani kandidáti Aliancie (3,9 percenta), hnutia Slovensko (dve percentá) a Slovenskej národnej strany (1,9 percenta).

  Zdroj: TASR

  Tento výsledok by znamenal, že PS by získalo šesť poslaneckých mandátov, Smer-SD päť, Republika dva a po jednom poslancovi by získali Hlas-SD a KDH. Progresívne Slovensko budú v Bruseli zastupovať Ľudovít Ódor, Ľubica Karvašová, Martin Hojsík, Veronika Cifrová Ostrihoňová, Michal Wiezik a Lucia Yar.

  --- Reklama ---

  Ide o neoficiálne výsledky nepotvrdené Štatistickým úradom. Denník SME ich získal z prostredia troch politických strán a európskych zdrojov.

  Denník Štandard píše o rovnakom počte mandátov pre jednotlivé strany, odvoláva sa na dva dobre informované zdroje. Kresťanských demokratov by mala zastupovať v Bruseli doterajšia europoslankyňa Miriam Lexmann.

  Z vládneho Hlasu-SD sa presadil súčasný štátny tajomník ministerstva práce Branislav Ondruš, ktorý kandidoval z druhého miesta. Znamenalo by to, že prekrúžkoval lídra kandidátky Hlasu-SD Branislava Becíka. Slovensko by malo mať tiež historicky najvyššiu volebnú účasť v eurovoľbách, a to niečo vyše 34 percent.

  Zdroj: TASR
  Zdroj :
  TASR, SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Rusko a Severná Kórea podpísali zmluvu o strategickom partnerstve

  Väčšina Slovákov má záujem o investovanie do kryptomien, ukázal prieskum

  Správa, ktorá nepoteší slovenských fajčiarov. Elektronické cigarety a nikotínové vrecúška budú drahšie

  Vo výrobnej hale v Sučanoch vypukol požiar, horí aj strecha

  Slováci nedôverujú médiám. Prieskum priniesol najhorší výsledok za 8 rokov

  Britský herec Ian McKellen sa v nemocnici zotavuje z pádu z pódia, ktorý utrpel v pondelok večer počas predstavenia v divadle v Londýne.

  Predstaviteľ Gandalfa skončil v nemocnici. Herca odviezli priamo počas divadelného predstavenia

  Slovensko sa v Svetovej ročenke konkurencieschopnosti prepadlo o šesť priečok

  Obrovské prekvapenie. Slovenskí futbalisti zdolali tretí najlepší tím na svete