Viac

  Poľský biskup odstúpil po škandále s homosexuálnymi orgiami v jeho diecéze, ktorý vyšetruje polícia

  Pápež František v utorok prijal rezignáciu poľského biskupa, ktorého diecézou otriasli správy o homosexuálnych orgiách s mužským prostitútom v kňazskom byte, ako aj o predchádzajúcich násilných incidentoch týkajúcich sa jeho duchovenstva.

  --- Reklama ---

  Vatikán neuviedol dôvod, prečo sa 59-ročný biskup Grzegorz Kaszak vzdal funkcie šéfa diecézy Sosnowiec na juhozápade Poľska. Jeho diecéza sa však opäť dostala do centra pozornosti po tom, čo bol jeden z jeho kňazov vyšetrovaný za údajné organizovanie homosexuálnych orgií vo svojom byte v meste Dabrowa Gornicza, na ktorých sa zúčastnil mužský prostitút. Poľské médiá informovali, že jeden z účastníkov večierka skolaboval po predávkovaní tabletkami na erektilnú dysfunkciu.

  Prokurátor uviedol, že kňaz je podozrivý z toho, že „neposkytol pomoc osobe, ktorej život bol v ohrození“, pretože sa údajne pokúsil zabrániť vstupu záchranárov do bytu.

  Pápež František v utorok prijal rezignáciu poľského biskupaZdroj: Pexels

  Nebol to prvý incident s duchovnými v tejto diecéze, ktorý sa prepieral v médiách, čo naznačuje, že škandál s orgiami bol poslednou kvapkou pre Vatikán. Pápež František neobvykle rýchlo odvolal Kaszaka po tom, čo biskup povedal, že 29. septembra ponúkol rezignáciu.

  --- Reklama ---

  Poľskou katolíckou cirkvou už niekoľko rokov otriasajú obvinenia zo sexuálneho zneužívania maloletých s účasťou duchovenstva a iné škandály, ktoré viedli k núteným rezignáciám viacerých biskupov a pošramotili povesť cirkvi v domovine svätého Jána Pavla II.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Takto vyzerala streľba na Donalda Trumpa. Útočník je mŕtvy, hlásia zranených

  Trapas amerického prezidenta. Biden na summite NATO predstavil Zelenského ako Putina

  Najdôveryhodnejším slovenským politikom je Pellegrini

  So slovenčinou sa dohovoríš aj v zahraničí. Študenti sa ju učia v týchto štátoch sveta

  Žena zahynula po útoku medveďa počas turistiky v rumunských Južných Karpatoch. Medveďa policajti zastrelili.

  V Karpatoch medveď zabil mladú ženu

  Brazílska federálna polícia obvinila bývalého prezidenta Jaira Bolsonara z defraudácie šperkov v hodnote 6,8 milióna brazílskych realov.

  Brazílsky exprezident je obvinený z defraudácie šperkov v hodnote 6,8 milióna realov

  Rusko v pondelok vykonalo rozsiahly raketový útok na Ukrajinu. Terčom sa stalo aj hlavné mesto Kyjiv či Kryvyj Rih v Dnipropetrovskej oblasti.

  Ruský útok zasiahol najväčšiu detskú nemocnicu v Kyjive

  Parlamentné voľby vo Francúzsku vyhrala ľavica

  V Česku vystrája počasie

  V susednom Česku vystrája počasie. Búrky tam majú prvú obeť