Viac

  Poľsko zavádza dočasné kontroly na hraniciach so Slovenskom

  Poľsko zavádza od polnoci z utorka na stredu dočasné kontroly na hraniciach so Slovenskom, oznámil v utorok poľský minister vnútra Mariusz Kamiňski.

  --- Reklama ---

  Nový režim zatiaľ potrvá desať dní. TASR o tom informuje podľa správy agentúry PAP. Zavedenie dočasných kontrol na hraniciach so Slovenskom oznámilo krátko predtým aj Česko, ktoré tieto kroky koordinuje práve s Poľskom.

  Poľsko zavádza od polnoci z utorka na stredu kontroly na hraniciach so Slovenskom, oznámil v utorok poľský minister vnútra Mariusz Kamiňski.Zdroj: TASR

  „Vláda rozhodla o obnovení dočasných hraničných kontrol na hraniciach so Slovenskom. Kontroly budú zavedené od polnoci,“ uviedol Kamiňski. Dodal, že kontroly zaviedli na desať dní, no existuje vysoká pravdepodobnosť, že ich predĺžia.

  Minister poukázal na to, že oproti minulému roku vzrástla nelegálna migrácia a počet migrantov zadržaných na Slovensku o takmer 1000 percent.

  --- Reklama ---

  Podľa Kamiňského prechádza cez Poľsko smerom do Nemecka a iných krajín Európskej únie množstvo migrantov. „Len za dva týždne sme zaznamenali a zadržali 551 nelegálnych migrantov,“ povedal Kamiňski.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Šéf envirorezortu Tomáš Taraba reagoval podaním trestného oznámenia na generálnej prokuratúre za údajné zneuctenie štátnych symbolov.

  Taraba podal trestné oznámenie v súvislosti s Dúhovým prideom. Údajne došlo k hanobeniu štátneho znaku

  Povolenie na prevádzku má 172 umelých kúpalísk a 536 bazénov. V prevádzke je aj 13 prírodných kúpalísk s neorganizovanou rekreáciou.

  Slovenskí hygienici vydali varovanie. Tieto prírodné kúpaliská nie sú vhodné na kúpanie

  Polícia hľadá svedkov udalosti v Parchovanoch, pri ktorej zomrel muž

  Slovensko podľa NBS starne a naša ekonomika s ním. Výkonnosť zdravotníctva kríva

  Svet zasiahol obrovský výpadok. Pocítilo to aj letisko v Košiciach

  Prvé dve stíhačky F-16 priletia na Slovensko v pondelok

  Poslanca za SNS fyzicky napadli. Polícia začala trestné stíhanie

  Finančná správa prijala historicky najvyšší počet podaných daňových priznaní