Viac

  Politologička: Agresívna volebná kampaň môže niektorých voličov odradiť

  Agresívna volebná kampaň môže niektorých voličov znechutiť a odradiť ich od účasti na parlamentných voľbách. Skonštatovala to pre TASR politologička z Univerzity Komenského v Bratislave Darina Malová.

  --- Reklama ---

  Politológ Juraj Marušiak zo Slovenskej akadémie vied v tejto súvislosti poukazuje na to, že niektoré aktivity v minulosti, svedčiace o „prepálení“ kampane, mali na danú stranu skôr negatívny účinok.

  „Agresivita v kampani je orientovaná na radikalizáciu voličov. Dnes je ťažké posúdiť, aký dôsledok bude mať na ich rozhodnutie,“ uviedol pre TASR Marušiak. Spoločnosť sa dnes podľa neho polarizuje nevídane. „Niečo podobné bolo azda iba v 90. rokoch,“ myslí si. Pripomenul kampaňové heslo HZDS „Radšej občiansku vojnu ako prezidenta Kováča“. Heslá tohto typu podľa neho túto stranu nepoškodili.

  Agresívna volebná kampaň môže niektorých voličov znechutiť a odradiť ich od účasti na parlamentných voľbách.Zdroj: TASR

  Malová pripomenula, že agresia vo všeobecnosti vo verejnom priestore zvyšuje násilie. „Je to zlý vzor. Niektorých voličov agresívna kampaň môže znechutiť a odradiť ich od účasti na voľbách,“ skonštatovala.

  --- Reklama ---

  Agresívny prejav a prázdne heslá v kampani vníma Marušiak ako absenciu pozitívneho programu. „Na druhej strane, celý verejný diskurz bol nastavený na pestovanie najnižších pudov prostredníctvom sociálnych sietí i kampaní politických strán, takže strany, ktoré ponúkajú niečo iné, majú iba malú nádej dostať sa do povedomia voličov,“ predpokladá.

  Politológovia sa zhodujú, že v posledných dňoch kampane môžu prísť ešte senzácie, ktoré by mohli ovplyvniť výsledok volieb. „Myslím si, že ešte sa dočkáme niekoľkých ‚atómoviek‘ pred voľbami, možno aj priamo vo volebný deň alebo bezprostredne pred ním,“ povedal Marušiak.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Nová nemocnica v Bratislave

  Dolinková: Spochybňovanie pandémie je neúctou k pozostalým obetí

  Záujem o letné zájazdy rastie. Treba si však dávať pozor na podvodníkov a preveriť cestovku

  Madro: Stigmatizácia psychických ťažkostí u mužov je ešte stále vysoká

  Koľko stojí Slovákov letná dovolenka? Niektorí minú aj tisíce eur, viac ako tretina nikam nepôjde

  Väčšina Slovákov má záujem o investovanie do kryptomien, ukázal prieskum

  Správa, ktorá nepoteší slovenských fajčiarov. Elektronické cigarety a nikotínové vrecúška budú drahšie

  Vo výrobnej hale v Sučanoch vypukol požiar, horí aj strecha

  Slováci nedôverujú médiám. Prieskum priniesol najhorší výsledok za 8 rokov