Viac

  Polícia chytila podvodníkov, ktorí starých ľudí z viacerých miest Slovenska obrali o desaťtisíce eur

  Trnavskí polícia chytila podvodníkov, ktorá okrádala dôchodcov po celom Slovensku. Krajskí vyšetrovatelia obvinili dvoch mužov vo veku 18 a 20 rokov z Lučenca zo zločinu podvodu. Obaja obvinení sú stíhaní väzobne, hrozí im až 10 rokov väzenia.

  --- Reklama ---

  Od januára do augusta tohto roka sa im podarilo postupne vylákať tisíce eur od dôchodcov, z toho trikrát v Trnave, ale aj v Prešove, Martine, Bratislave a Pezinku. Sedem obetí obrali o viac ako 66-tisíc eur a šperky v hodnote dvetisíc eur. Podvodníci sa pri telefonátoch seniorom vydávali za policajtov, používali aj známe legendy o nehode ich blízkych alebo o ochrane peňazí.

  Ako informovala hovorkyňa trnavskej polície Mária Linkešová, podvodníci až šesťkrát použili legendu o policajtovi. Poškodeným zavolal falošný príslušník policajného zboru a žiadal od nich peniaze, ale aj zlato za to, že pomôžu ich blízkym pri riešení dopravnej nehody, pri ktorej došlo k zraneniu manželov a malých detí.

  Trnavskí polícia chytila podvodníkov, ktorá okrádala dôchodcov po celom Slovensku.Zdroj: Shutterstock

  „Osoby postupne vyplatili rôzne kaucie s tým, že podľa inštrukcií volajúceho peniaze vložili do obálok a odniesli ich na dohodnuté miesto, kde ich prevzala už čakajúca osoba, prípadne tieto mali podľa inštrukcií vložiť do smetnej nádoby,“ priblížila konanie podvodníkov Linkešová.

  --- Reklama ---

  V Martine nahovorili 84-ročnej staršej žene, že všade sú podvodníci, aj v banke, a v záujme ochrany jej peňazí má všetky vybrať. V telefóne ju navigoval muž, aby obálku s kabelkou vložila pri nákupnom stredisku do smetnej nádoby, z miesta sa vzdialila a keď došlo k odovzdaniu deväťtisíc eur, mohla si kabelku opäť zobrať.

  V spolupráci okresnej a krajskej kriminálnej polície Trnava boli vykonané domové prehliadky u podozrivých osôb. V Lučenci policajti našli a zaistili viaceré dôkazy, ktoré ich usvedčujú z podvodov, od oblečenia, telefónov, SIM kariet, počítača a USB kľúčov.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Väčšina Slovákov má záujem o investovanie do kryptomien, ukázal prieskum

  Správa, ktorá nepoteší slovenských fajčiarov. Elektronické cigarety a nikotínové vrecúška budú drahšie

  Vo výrobnej hale v Sučanoch vypukol požiar, horí aj strecha

  Slováci nedôverujú médiám. Prieskum priniesol najhorší výsledok za 8 rokov

  Slovensko sa v Svetovej ročenke konkurencieschopnosti prepadlo o šesť priečok

  Obrovské prekvapenie. Slovenskí futbalisti zdolali tretí najlepší tím na svete

  Policajt mimo služby začul dron a odhalil pašované cigarety

  Muž roky týral ženu v garáži, už je v rukách polície