Viac

  Petržalka vydala na druhé kolo volieb rekordných 6496 hlasovacích preukazov

  Bratislavská Petržalka vydala na druhé kolo prezidentských volieb, ktoré bude v sobotu (6. 4.), rekordných 6496 hlasovacích preukazov. Je to o 314 hlasovacích preukazov viac, ako to bolo počas vlaňajších parlamentných volieb. TASR o tom informovala hovorkyňa Petržalky Mária Halašková. Na obe kolá prezidentských volieb vydala mestská časť spolu 11.517 hlasovacích preukazov.

  --- Reklama ---

  „V druhom kole volieb očakávame opäť vyššiu účasť, a to napríklad aj v súvislosti s voličmi zo zahraničia, ktorí majú trvalý pobyt mimo územia Slovenska, ale prídu voliť s cestovným pasom,“ poznamenala vedúca referátu organizačných vecí petržalského miestneho úradu Alžbeta Neuschlová.

  Samospráva zároveň počas tohtoročných prezidentských volieb zaviedla opäť viaceré materiálno-technické novinky. Štandardom sa už stali volebné plenty vo farbách Petržalky z dielne mestskej časti. Zámerom viac ako 340 kusov zásten vo viac ako 50 volebných miestnostiach je urýchlenie samotného procesu voľby. Do každej z nich je totiž možné postaviť o dve až tri zásteny viac, ako to bývalo v minulosti pri štátom dodaných kartónových plentách.

  Zdroj: TASR - Daniel Stehlík

  Okrem zásten či bezbariérového prístupu sú volebné miestnosti vybavené anonymizovanými počítadlami osôb. Vďaka tomu môžu voliči počas dňa skontrolovať na webe, v ktorej z budov s volebnými miestnosťami sa aktuálne človek zdrží a v ktorej nie. Hladší priebeh volieb zabezpečuje aj ďalšia novinka z dielne mestskej časti, a to svetelné senzory inštalované na volebných plentách. Podľa farby LED svetielka indikujú, či je plenta voľná (zelené svetlo) alebo obsadená (červené svetlo).

  --- Reklama ---

  V Petržalke je aktuálne zapísaných viac ako 92.000 oprávnených voličov. Na prvom kole prezidentských volieb sa zúčastnilo 60 percent z nich, čo predstavuje zhruba 55.000 ľudí.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Politológ Koziak: Čaputová zastávala prezidentský úrad dôstojne. Nenechala sa zatiahnuť do nechutných zápasov

  Zamestnávatelia môžu spracovávať PN-ky svojich zamestnancov rýchlejšie a jednoduchšie

  Vlaky na Slovensku v pondelok priebežne meškali desiatky minút aj viac ako hodinu. Na niektorých úsekoch išli za odrieknuté iné spoje alebo autobusy.

  Železničná spoločnosť Slovensko nasadzuje ďalšie telové kamery pre vlakvedúcich. Zvyšujú bezpečnosť vo vlakoch

  V Bratislave sa 18. júna bude konať pochod za slobodu a demokraciu

  Mestské kúpaliská v Bratislave sú pripravené. Päť z nich otvára sezónu už zajtra

  Slovenské a rakúske sanitky plánujú historicky prvú zmluvnú spoluprácu

  Medzinárodné novinárske organizácie vyzývajú na stiahnutie návrhu zákona na zrušenie Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS).

  Ďalšia známa tvár sa vytratí zo slovenských obrazoviek. RTVS opúšťa tento moderátor

  Ďalšie napadnutie medveďa na Slovensku

  V Tatranskej Štrbe a na Štrbskom Plese evidujú zvýšený pohyb medveďov