Viac

  Ozbrojenci zabili v Dagestane 15 policajtov a niekoľko civilistov

  Najmenej 15 policajtov a niekoľko civilistov, vrátane pravoslávneho kňaza, zabili v nedeľu v ruskej Dagestanskej republike militanti. Ozbrojenci podľa úradov spustili paľbu na dva pravoslávne kostoly, synagógu a policajné stanovište vo dvoch mestách. Ruský Štátny protiteroristický výbor útoky vyhlásil za teroristické činy.

  --- Reklama ---

  Dagestanské ministerstvo vnútra uviedlo, že skupina ozbrojených mužov strieľala na synagógu a kostol v meste Derbent, pričom obe začali horieť. V tom istom čase sa začali objavovať správy o útoku na kostol a dopravné policajné stanovište v hlavnom meste Machačkala.

  Najmenej 15 policajtov a niekoľko civilistov, vrátane pravoslávneho kňaza, zabili v nedeľu v ruskej Dagestanskej republike militanti.

  Úrady spustili protiteroristickú operáciu. Protiteroristický výbor oznámil, že eliminovali päť strelcov, gubernátor republiky Sergej Melikov povedal, že „zlikvidovali šesť banditov“. Zatiaľ nie je podľa agentúry AP jasné, koľko militantov bolo zapojených do útokov. Od pondelka do stredy budú v Dagestane dni smútku.

  Úrady začali vyšetrovanie teroristických útokov. Ruská štátna tlačová agentúra Tass informovala, že zadržali dagestanského predstaviteľa pre účasť jeho syna na útokoch.

  --- Reklama ---

  Melikov vo videu v pondelok ráno povedal, že situácia v Dagestane je pod kontrolou úradov a sľúbil vyšetrovanie útokov, ktoré bude pokračovať, kým neodhalia všetky spiacie bunky. Bez poskytnutia dôkazov povedal, že útoky mohli pripraviť zo zahraničia, pričom sa to pokúsil spojiť s ruskou vojnou na Ukrajine.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Takto vyzerala streľba na Donalda Trumpa. Útočník je mŕtvy, hlásia zranených

  Trapas amerického prezidenta. Biden na summite NATO predstavil Zelenského ako Putina

  Najdôveryhodnejším slovenským politikom je Pellegrini

  So slovenčinou sa dohovoríš aj v zahraničí. Študenti sa ju učia v týchto štátoch sveta

  Žena zahynula po útoku medveďa počas turistiky v rumunských Južných Karpatoch. Medveďa policajti zastrelili.

  V Karpatoch medveď zabil mladú ženu

  Brazílska federálna polícia obvinila bývalého prezidenta Jaira Bolsonara z defraudácie šperkov v hodnote 6,8 milióna brazílskych realov.

  Brazílsky exprezident je obvinený z defraudácie šperkov v hodnote 6,8 milióna realov

  Rusko v pondelok vykonalo rozsiahly raketový útok na Ukrajinu. Terčom sa stalo aj hlavné mesto Kyjiv či Kryvyj Rih v Dnipropetrovskej oblasti.

  Ruský útok zasiahol najväčšiu detskú nemocnicu v Kyjive

  Parlamentné voľby vo Francúzsku vyhrala ľavica

  V Česku vystrája počasie

  V susednom Česku vystrája počasie. Búrky tam majú prvú obeť