Viac

  Opitý 15-ročný mladík bez vodičského preukazu havaroval s cudzím autom

  Zo spáchania trestných činov ohrozenie pod vplyvom návykovej látky a neoprávnené používanie cudzieho motorového vozidla je podozrivý len 15-ročný mladík z obce Zborov (okres Bardejov).

  --- Reklama ---

  Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, mladý muž spôsobil v sobotu skoro ráno v obci Petrová (okres Bardejov) dopravnú nehodu. „Viedol osobné vozidlo, pričom neprispôsobil rýchlosti jazdy stavu vozovky a predovšetkým svojim schopnostiam a narazil do zaparkovaného osobného auta,“ skonštatovala Ligdayová.

  Policajná hliadka na mieste nehody zistila, že mladík získal auto nezákonne. „Bez súhlasu majiteľa ho naštartoval a používal. Zborovčanovi dokonca neprekážala ani skutočnosť, že nie je držiteľom príslušného vodičského oprávnenia a ani to, že bol pod vplyvom alkoholu,“ zdôraznila policajná hovorkyňa. Dodala, že výsledok dychovej skúšky dosiahol takmer dve promile.

  Z trestných činov ohrozenie pod vplyvom návykovej látky a neoprávnené používanie cudzieho motorového vozidla je podozrivý len 15-ročný mladíkZdroj: Profimedia

  Na vozidlách vznikla škoda približne 3 500 eur. Mladého chlapca zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia. „Ide o závažný prípad z dôvodu, že mimoriadne nerozvážne a nezodpovedné konania tohto len 15-ročného chlapca mohlo mať katastrofálne následky pre neho, ako aj pre iných účastníkov na ceste,“ upozornila Ligdayová.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Pri elektronických testoch na vodičský preukaz je neúspešnosť Slovákov vyššia

  banka, výber z bankomatu, peniaze, mBank

  Klienti jednej z najväčších bánk na Slovensku si priplatia. Už čoskoro zmení svoj cenník poplatkov

  Na pozíciu eurokomisára vláda navrhne Maroša Šefčoviča

  Nemôžeme brať na ľahkú váhu, že nás niekto chce dostať z Európskej únie, hovorí Ódor

  Ministrovi práce a sociálnych vecí sa podarilo nájsť zdroje na zvýšenie dodatočného jednorazového príspevku pre všetkých dôchodcov.

  Dôchodcovia ocenili návrh SNS na prenos rekreačných poukazov seniorom

  Poznáme dôvod, prečo sa zrušil príspevok na zuby. Zdravotné poisťovne pripravujú nové benefity

  Väčšina Ukrajincov si myslí, že aj v prípade redukcie pomoci zo Západu, by krajina mala pokračovať v boji za oslobodenie okupovaných oblastí.

  Slováci v priebehu necelých dvoch dní vyzbierali viac ako milión eur na muníciu pre Ukrajinu

  Pod zámienkou investovania peňazí do kryptomien podvodníci pripravili poškodeného o viac ako 100-tisíc eur.

  Polícia vyšetruje kryptomenový podvod, poškodený prišiel o viac ako 100-tisíc eur