Viac

  Opäť podali obžalobu na bývalého šéfa SIS Pčolinského

  Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry opäť podal obžalobu na bývalého riaditeľa Slovenskej informačnej služby Vladimíra Pčolinského. Informovala o tom hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Zuzana Drobová.

  --- Reklama ---

  „Prokurátor ÚŠP dnes na obvineného V. P. podal obžalobu na Špecializovaný trestný súd za skutok týkajúci sa prijatia úplatku od Z. K.,“ uviedla Drobová. Predmetom obžaloby je podľa nej zločin prijímania úplatku, zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa a prečin ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti.

  Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry opäť podal obžalobu na bývalého riaditeľa Slovenskej informačnej služby Vladimíra Pčolinského.
  V. Pčolinský prichádza na súd v roku 2021

  Úrad špeciálnej prokuratúry podal obžalobu na bývalého riaditeľa Slovenskej informačnej služby Vladimíra Pčolinského už v máji 2022. Súd však následne obžalobu prokurátorovi vrátil pre zistené procesné pochybenia.

  Námestník generálneho prokurátora SR Jozef Kandera ešte predtým v auguste 2021 zrušil uznesenia vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zo dňa 11. marca a 13. apríla 2021, ktorými vzniesol obvinenie voči Pčolinskému pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa, zločin prijímania úplatku, prečin ohrozenia dôvernej a vyhradenej skutočnosti a prečin podplácania. Kandera zastupoval generálneho prokurátora Maroša Žilinku, ktorý z dôvodu zachovania nestrannosti vo veci nekonal. Námestník vtedy taktiež zrušil obvinenia voči Zoroslavovi Kollárovi pre prečin podplácania.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Nová nemocnica v Bratislave

  Dolinková: Spochybňovanie pandémie je neúctou k pozostalým obetí

  Záujem o letné zájazdy rastie. Treba si však dávať pozor na podvodníkov a preveriť cestovku

  Madro: Stigmatizácia psychických ťažkostí u mužov je ešte stále vysoká

  Koľko stojí Slovákov letná dovolenka? Niektorí minú aj tisíce eur, viac ako tretina nikam nepôjde

  Väčšina Slovákov má záujem o investovanie do kryptomien, ukázal prieskum

  Správa, ktorá nepoteší slovenských fajčiarov. Elektronické cigarety a nikotínové vrecúška budú drahšie

  Vo výrobnej hale v Sučanoch vypukol požiar, horí aj strecha

  Slováci nedôverujú médiám. Prieskum priniesol najhorší výsledok za 8 rokov