Viac

  Od nadšenia až po úplné sklamanie. Toto sú reakcie politikov po zverejnení exit pollov

  Politické strany a hnutia sa nachádzajú počas volebnej noci vo svojich centrálach, odkiaľ sledujú priebežné sčítavanie hlasov a očakávajú výsledok volieb. Exit polly už odhalili možný výsledok volieb a niektorí politici sa k nemu už vyjadrili. Toto sú ich reakcie.

  --- Reklama ---
  Progresívne Slovensko je zdržanlivé

  Bývalí lídri Progresívneho Slovenska (PS) Michal Truban aj Irena Bihariová sú pri hodnotení exit pollov a prvých výsledkov parlamentných volieb opatrní. Truban pripomenul, že exit poll nie je žiaden reálny prieskum. Myslí si, že skutočný výsledok bude „trošku a možno aj veľmi iný“. Bihariová tvrdí, že je poučená z výsledkov spred troch rokov. Podpredseda PS Tomáš Valášek si chce počkať, kým bude sčítaných aspoň 20 až 30 percent okrskov.

  „Vnímam to aj poučený spred troch rokov, keď sa ukazovali exit polly. Vnímal som to iba ako ďalší prieskum, vôbec nič reálne. Ani som netlieskal, ani som sa nejako extra neradoval. Výsledok vo voľbách v skutočnosti bude podľa mňa trošku alebo možno aj veľmi iný. Poposúva sa to,“ povedal Truban.

  Zdroj: TASR - Pavol Zachar

  Finálny výsledok nechcel odhadovať. „Aj pred tromi rokmi som všeličo odhadoval, teraz som úplne v pokoji, čakám, ako to bude postupne nabiehať a hlavne, aký bude posledný finálny súčet všetkých hlasov,“ povedal Truban, ktorý v parlamentných voľbách v roku 2020 viedol koalíciu PS-Spolu, ktorá sa napokon tesne do parlamentu nedostala.

  --- Reklama ---

  Bihariová nechce výskať ani skandovať. „My sme už v tejto rieke boli, pamätám si, že sme mali priaznivé čísla, eufória trošku gradovala, očakávali sme, že sa to prejaví aj v konečnom výsledku a nestalo sa tak, preto som tentoraz poučená, radšej sa držím pri zemi,“ okomentovala.

  Len amatéri zostavujú koalície z exit pollov, skonštatoval Valášek. Pripomenul, že exit polly sa mýlili o tri percentá v prípade koalície PS-Spolu vo voľbách v roku 2020. „Exit polly vyzerajú nádejne, ale nie je za tým nič viac ako nádej. Reálne výsledky sa len teraz zrátavajú,“ doplnil.

  Zdroj: TASR - Jaroslav Novák
  Smer exit polly nekomentuje

  Smer-SD sa k priebežným výsledkom volieb vyjadrí až potom, ako budú sčítané hlasy z viacerých okrskov. Exminister vnútra za stranu Robert Kaliňák skonštatoval, že zverejnené exit polly nechcú komentovať, pretože aj v minulosti sa ich výsledky líšili od finálnych. Náladu medzi predstaviteľmi strany v centrále označil za dobrú.

  Predseda Smeru-SD Robert Fico na výsledky čaká spolu so straníckymi kolegami, k médiám zatiaľ neprišiel. Podľa Kaliňáka nateraz nie je čo komentovať. Skonštatoval, že oficiálne sčítané sú zatiaľ hlasy z menších okrskov. Nedá sa z nich vyčítať finálny výsledok. Smer-SD tiež paralelne sčítava hlasy podľa zápisníc, ktoré do centrály posielajú členovia komisií.

  Zdroj: TASR - Pavol Zachar
  Výsledok Hlasu nebude hanbou

  Zatiaľ to vyzerá tak, že výsledok Hlasu-SD nebude hanbou. Uviedol to predseda strany Peter Pellegrini po zverejnení exit pollov.

  „Sme novou najmladšou stranou, ktorá v súboji bola, a byť hneď tretí a rozhodujúci pre koalíciu nie je vôbec zlý výsledok,“ skonštatoval líder Hlasu. Zopakoval, že strana bude zohrávať vážnu úlohu pri vyjednávaní o koalícii.

  Dal sa podľa neho očakávať tesný súboj Smeru a Progresívneho Slovenska. O tom, s kým, by šiel Hlas do koalície skôr, Pellegrini špekulovať nechce. „Nemusíme ísť do koalície silou-mocou, len aby sme sa chytili moci. Budeme aj dôstojnou opozíciou,“ povedal Pellegrini. Doplnil, že v najbližších dňoch sa o nastávajúcej koalícii bude veľa rokovať nielen v rámci Hlasu, ale aj s predsedami ostatných strán.

  Zdroj: TASR - Michal Svítok
  Matovič označil výsledky za malý veľký zázrak

  Líder OĽANO a priatelia Igor Matovič považuje výsledky exit pollov, podľa ktorých by sa koalícia OĽANO a priatelia, Kresťanská únia a Za ľudí dostala do parlamentu, za malý veľký zázrak. Tri a pol roka čelili podľa neho extrémnej nenávisti a propagande skoro všetkých médií aj opozície. Uviedol to po príchode na volebnú centrálu krátko pred polnocou.

  „Držme si palce, aby to dokopy pre demokratické Slovensko ráno nebolo horšie,“ uviedol Matovič. Ako poznamenal, do rána bude tŕpnuť, aby predseda Smeru-SD Robert Fico nemal ústavnú väčšinu ani nemohol zložiť vládu. „Určite nezaspím, dokým nebudú finálne výsledky,“ dodal.

  Finálne percentá volebnej koalície odhadovať nechcel. Sobotu podľa svojich slov strávil aj „kampaňovaním“.

  Zdroj: TASR – František Iván

  Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Väčšina Slovákov má záujem o investovanie do kryptomien, ukázal prieskum

  Správa, ktorá nepoteší slovenských fajčiarov. Elektronické cigarety a nikotínové vrecúška budú drahšie

  Vo výrobnej hale v Sučanoch vypukol požiar, horí aj strecha

  Slováci nedôverujú médiám. Prieskum priniesol najhorší výsledok za 8 rokov

  Slovensko sa v Svetovej ročenke konkurencieschopnosti prepadlo o šesť priečok

  Obrovské prekvapenie. Slovenskí futbalisti zdolali tretí najlepší tím na svete

  Policajt mimo služby začul dron a odhalil pašované cigarety

  Muž roky týral ženu v garáži, už je v rukách polície