Viac

  Obľúbená diaľničná známka na Slovensku končí. Čaká nás aj zdražovanie?

  Už na začiatku roka 2023 sa cena diaľničných známok na Slovensku zvyšovala a zatiaľ sa o ďalšom raste cien nehovorí. Táto správa zrejme poteší väčšinu Slovákov, no prichádza iná zmena.

  --- Reklama ---

  Slováci si už čoskoro obľúbenú ročnú diaľničnú známku nekúpia. Stále bude však pre vodičov dostupná 365-dňová známka, píše portál Startitup.

  Najobľúbenejšia diaľničná známka Slovákov

  Ako informovala Národná diaľničná spoločnosť, ročné diaľničné známky sa stále dobre predávajú. Len za tento rok sa ich predalo 265-tisíc kusov, čo predstavuje celkový obrat 13 miliónov eur.

  Ďalej však uvádza, že 365-dňová diaľničná známka je medzi vodičmi o niečo obľúbenejšia než ročná. Informuje, že za prvých 10 mesiacov tohto roku sa jej predalo neuveriteľných 965-tisíc kusov.

  --- Reklama ---
  Zdroj: TASR - Lukáš Grinaj

  Ak sa vydáme na cesty u našich južných susedov, za mesačnú diaľničnú známku po novom zaplatíme približne 27 eur. Pre Slovákov je tu aj možnosť zakúpiť si župnú známku, tá však neumožňuje využívať diaľnice v celom Maďarsku. Jej cena je 17 eur.

  Novinkou u nás i v Maďarsku bude jednodňová diaľničná známka. V Maďarsku bude stáť približne 13 eur. Pre vodičov, ktorí cez Maďarsko budú len prechádzať, to bude výhodnejšie a nemusia si kupovať 10-dňovú diaľničnú známku. V januári roku 2024 sa jej cena zvýši a bude stáť takmer 17 eur.

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Druhá zahraničná cesta prezidenta Petra Pellegriniho viedla do Poľska, kde ho dnes vo Varšave prijal poľský prezident Andrzej Duda.

  Prezident SR odsúdil streľbu na D. Trumpa a prerastanie násilia do politiky

  Po páde stanu na festivale Pohoda zasahovalo 30 hasičov

  Polícia začala pre pád stanu na festivale Pohoda trestné stíhanie

  Slovensko zažíva energetickú kalamitu. Bez prúdu je viac ako 10-tisíc domácností na celom území krajiny

  Pandemická skupina má o zdravotných predpisoch rokovať opäť v auguste

  Hygienickým požiadavkám na kúpanie nevyhoveli 4 vodné plochy a jedno kúpalisko

  Ak potrebujú slovenské domácnosti šetriť, 66 % z nich obmedzí najmä nákupy oblečenia. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti KRUK.

  Slováci riešia obsah svojej poistky až, keď je neskoro

  podvodom vylákali takmer 30-tisíc eur

  Viac než polovica zamestnancov považuje možnosť pracovať z domu za samozrejmosť, ukázal prieskum