Viac

  Novým predsedom Hlasu-SD má byť Matúš Šutaj Eštok

  Novým predsedom Hlasu-SD má byť generálny manažér strany a zároveň minister vnútra Matúš Šutaj Eštok. Podľa informácií portálu tvnoviny.sk sa na jeho mene dnes zhodlo predsedníctvo strany. Oficiálne ho však musí zvoliť snem Hlasu-SD, ktorý bude v sobotu 1. júna v Košiciach.

  --- Reklama ---

  Práve v týchto chvíľach zasadá predsedníctvo strany Hlas-SD, ktoré sa zhodlo na mene Matúša Šutaja Eštoka. V súvislosti s obsadením postu predsedu po tom, čo doterajší líder Hlasu-SD Peter Pellegrini vyhral prezidentské voľby, sa hovorilo aj o ministerke hospodárstva Denise Sakovej a o ministrovi práce Erikovi Tomášovi.

  „Nechajte sa prekvapiť. Máme stretnutie predsedníctva, budeme vás informovať. Veľmi si vážim dôveru voličov a počet preferenčných krúžkov, ktorý ma doniesol do pozície ministerky hospodárstva a podpredsedníčky vlády,“ povedala Saková pre TV Markíza. Erik Tomáš uviedol, že si váži prejavenú dôveru, no rešpektovať bude akékoľvek rozhodnutie Petra Pellegriniho.

  „Môžem povedať iba toľko, že naozaj ma veľmi teší, že pán predseda strany hovoril na stretnutiach s členskou základňou aj moje meno v súvislosti novým predsedom strany. Ale tu nie je žiadna súťaž, a tak, ako sme povedali, budeme rešpektovať výber stále predsedu strany, pána Pellegriniho. Takto to má aj v tých zrelých stranách byť, že už na sneme ponúkneme len jedno meno,“ povedal minister práce.

  --- Reklama ---

  V médiach sa už predtým objavili informácie, že zvolený prezident Pellegrini preferuje ako svojho nástupcu Matúša Šutaja Eštoka, pretože je jedným zo zakladateľov strany Hlas a už roky patrí k jeho najbližším spolupracovníkom. Eštok je dnes ako minister vnútra aj jednou z hlavných tvárí vlády po atentáte na premiéra Roberta Fica.

  šutaj eštokZdroj: TASR - Jaroslav Novák
  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Politológ Koziak: Čaputová zastávala prezidentský úrad dôstojne. Nenechala sa zatiahnuť do nechutných zápasov

  Zamestnávatelia môžu spracovávať PN-ky svojich zamestnancov rýchlejšie a jednoduchšie

  Vlaky na Slovensku v pondelok priebežne meškali desiatky minút aj viac ako hodinu. Na niektorých úsekoch išli za odrieknuté iné spoje alebo autobusy.

  Železničná spoločnosť Slovensko nasadzuje ďalšie telové kamery pre vlakvedúcich. Zvyšujú bezpečnosť vo vlakoch

  V Bratislave sa 18. júna bude konať pochod za slobodu a demokraciu

  Mestské kúpaliská v Bratislave sú pripravené. Päť z nich otvára sezónu už zajtra

  Slovenské a rakúske sanitky plánujú historicky prvú zmluvnú spoluprácu

  Medzinárodné novinárske organizácie vyzývajú na stiahnutie návrhu zákona na zrušenie Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS).

  Ďalšia známa tvár sa vytratí zo slovenských obrazoviek. RTVS opúšťa tento moderátor

  Ďalšie napadnutie medveďa na Slovensku

  V Tatranskej Štrbe a na Štrbskom Plese evidujú zvýšený pohyb medveďov