Viac

  Nová nemocnica v Bratislave predsa len pribudne. Vyzerá však, že nebude na Rázsochoch

  Nikto nehovorí o tom, že nemocnica na Rázsochoch v Bratislave nebude, povedala dnes ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD) v relácii RTVS Sobotné dialógy. Zároveň odmietla, že ide v tejto téme proti uzneseniu vlády. Podľa svojich slov si necháva „pár dní“ na dokreovanie nápadu a o finálnej vízii projektu novej nemocnice bude informovať na tlačovej besede.

  --- Reklama ---

  Dolinkovú chce odvolávať v parlamente Progresívne Slovensko, KDH aj hnutie Slovensko, dôvodom je aj nemocnica Rázsochy. Ministerka je presvedčená, že za zlyhanie tohto projektu sú zodpovedné vlády Igora Matoviča a Eduarda Hegera. Ak Národná rada otvorí schôdzu o jej odvolaní, je pripravená prísť do parlamentu a obhajovať sa.

  Rozhodnutie schvaľuje aj poslanec opozície

  Poslanec za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) a člen zdravotníckeho výboru Tomáš Szalay pokladá za potenciálne správne riešenie umiestniť novú nemocnicu do Ružinova.

  „Ružinov sa mi zdá byť dobrá lokalita, je to vysporiadané, je tam územné rozhodnutie, je tam na to priestor. Postaví sa tam nový pavilón a opraví sa stará nemocnica,“ hovorí Szalay. Podľa neho treba vziať do úvahy, že po výstavbe novej nemocnice sa zavrú „minimálne Kramáre a stará nemocnica na Mickiewiczovej ulici“. Ak by sa všetky aktivity presunuli na okraj Bratislavy na Rázsochy, tak to podľa Szalaya nemôže byť koncová nemocnica pre celé Slovensko, pretože pacienti by sa tam presúvali hodiny.

  --- Reklama ---
  Nová nemocnica v Bratislave
  TASR – Michal Svítok

  Szalay povedal, že je možné, že SaS zahlasuje v parlamente za odvolanie ministerky Dolinkovej. „Odmietli sme dať podpisy pod zle odôvodnené návrhy (na jej odvolanie, pozn. SITA), ale výhrady máme. Moja hlavná výhrada je, že za pol roka sa toho veľa nespravilo, nevidím hmatateľné výsledky. Druhá výhrada je, že pani Dolinková príliš ustupuje hoaxerom,“ povedal.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Muž, obvinený z pokusu o vraždu premiéra Roberta Fica (Smer-SD) ostáva vo väzbe. Rozhodnutie je právoplatné.

  Muž obvinený z pokusu o vraždu Fica ostáva vo väzbe

  Slováci sa vyjadrili, či súhlasia s odstrelom medveďov. Výsledky ankety sú jednoznačné

  Strana Sloboda a Solidarita (SaS) pripravuje zákon na ochranu médií pred politickými tlakmi. Situácia je podľa Gröhlinga veľmi vážna.

  SaS pripravuje zákon na ochranu médií

  Až 4 milióny dospelých Slovákov užívajú výživové doplnky, tretina denne

  Zdravotný stav premiéra zodpovedá prognózam. V pondelok absolvuje kontroly

  Opitý vodič pri Sabinove zrazil 6 ľudí, z toho tri deti. Mal to vraj urobiť úmyselne

  Politológ o voľbách do europarlamentu: Kampani sa nevenuje vyššia pozornosť aj pre únavu voličov

  Priemerná nominálna mesačná mzda zamestnanca v hospodárstve SR dosiahla v roku 2023 hodnotu 1430 eur. Medziročne sa zvýšila o 9,7 %.

  S využitím úspor sporiteľov z druhého piliera na štátne investície väčšina ľudí nesúhlasí