Viac

  NHL: Montreal so Slafkovským víťazne v Anaheime, Tatar zaznamenal s Coloradom triumf

  Hokejisti Nashvillu vyhrali v zápase zámorskej NHL nad Calgary 4:2. Za hostí hrali Slováci Martin Pospíšil a Adam Ružička, ktorí sa nezapísali do kanadského bodovania. Ich krajan Erik Černák nastúpil za Tampu Bay proti Winnipegu, hostia vyhrali 3:2 pp. Montreal s Jurajom Slafkovským vyhral v Anaheime 4:3, ďalší Slovák Tomáš Tatar zaznamenal s Coloradom triumf 5:2 nad Vancouverom.

  --- Reklama ---

  Nashville dosiahol tretie víťazstvo za sebou, dvoma asistenciami k tomu prispel Ryan McDonagh. Za hostí predviedol kvalitný výkon brankár Jacob Markström, ktorý vytiahol 41 zákrokov. Pospíšil bol na ľade 15:18 minúty, zápas ukončil s mínuskou, dvoma trestnými minútami, jedným hitom a troma strelami na bránu. Jeho spoluhráč a krajan Ružička odohral v štvrtom útoku 6:34 min, vystrelil raz.

  Najproduktívnejší hráč zápasu

  Štvrté víťazstvo v rade dosiahol Winnipeg, po 99 sekundách predĺženia ho zariadil Adam Lowry. Jeho spoluhráč Josh Morrissey si pripísal gól i asistenciu. Slovenský obranca Černák bol na ľade 22:04 minúty a rozdal dva hity.

  Montreal vyhral prvýkrát po štyroch zápasoch, Anaheim naopak predĺžil sériu prehier práve na štyri stretnutia. Za hostí mali po dva body Alex Newhook (2+0) a Jake Evans (0+2). Najproduktívnejší hráč zápasu bol domáci Mason McTavish, ktorý sa podieľal na všetkých troch góloch – dva strelil a pri jednom asistoval. Slafkovský bol na ľade 14:31 minúty, pripísal si plusový bod, dve trestné minúty, jednu strelu na bránu a rozdal tri hity.

  --- Reklama ---
  Zdroj: TASR/AP

  Colorado zvrátilo zápas na svoju stranu v záverečnom dejstve, keď strelilo tri góly. O víťazný sa postaral v 42. minúte Riley Tufte. Po dva kanadské body zaznamenali štyria jeho spoluhráči, všetci za gól a asistenciu. Tatar bol na ľade 10:40 minúty, mal plusku a jednu strelu.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Slovensko zaostáva. Problematická je kvalita vzdelávania, výskum i zelená ekonomika

  Mastičkár Jozef Šipoš, obžalovaný z pestovania konope, spoznal svoj trest

  Slovenskí zamestnávatelia, ktorí dajú prácu mladým ľuďom hneď po škole, získajú príspevok

  Proces zamestnávania cudzincov do niektorých profesií bude rýchlejší. Ktoré odvetvia si vydýchnu?

  Demokratická únia Maďarov na Ukrajine (UMDSZ) podporuje rozhodnutie začať prístupové rokovania EÚ s Kyjevom.

  Orbán na TikToku vyhlásil, že na Ukrajinu nepošle zbrane ani vojakov

  Slovenský podnikateľ má zvyčajne nižší dôchodok ako zamestnanec. Z čoho žije potom ako senior?

  Ústavný súd potvrdil, že pozastavil účinnosť časti novely trestných kódexov

  Štát podporí nielen automobilky a ich dodávateľov, ale aj rozšírenie elektromobility medzi ľuďmi