Viac

NHL: Montreal so Slafkovským víťazne v Anaheime, Tatar zaznamenal s Coloradom triumf

Hokejisti Nashvillu vyhrali v zápase zámorskej NHL nad Calgary 4:2. Za hostí hrali Slováci Martin Pospíšil a Adam Ružička, ktorí sa nezapísali do kanadského bodovania. Ich krajan Erik Černák nastúpil za Tampu Bay proti Winnipegu, hostia vyhrali 3:2 pp. Montreal s Jurajom Slafkovským vyhral v Anaheime 4:3, ďalší Slovák Tomáš Tatar zaznamenal s Coloradom triumf 5:2 nad Vancouverom.

--- Reklama ---

Nashville dosiahol tretie víťazstvo za sebou, dvoma asistenciami k tomu prispel Ryan McDonagh. Za hostí predviedol kvalitný výkon brankár Jacob Markström, ktorý vytiahol 41 zákrokov. Pospíšil bol na ľade 15:18 minúty, zápas ukončil s mínuskou, dvoma trestnými minútami, jedným hitom a troma strelami na bránu. Jeho spoluhráč a krajan Ružička odohral v štvrtom útoku 6:34 min, vystrelil raz.

Najproduktívnejší hráč zápasu

Štvrté víťazstvo v rade dosiahol Winnipeg, po 99 sekundách predĺženia ho zariadil Adam Lowry. Jeho spoluhráč Josh Morrissey si pripísal gól i asistenciu. Slovenský obranca Černák bol na ľade 22:04 minúty a rozdal dva hity.

Montreal vyhral prvýkrát po štyroch zápasoch, Anaheim naopak predĺžil sériu prehier práve na štyri stretnutia. Za hostí mali po dva body Alex Newhook (2+0) a Jake Evans (0+2). Najproduktívnejší hráč zápasu bol domáci Mason McTavish, ktorý sa podieľal na všetkých troch góloch – dva strelil a pri jednom asistoval. Slafkovský bol na ľade 14:31 minúty, pripísal si plusový bod, dve trestné minúty, jednu strelu na bránu a rozdal tri hity.

Zdroj: TASR/AP

Colorado zvrátilo zápas na svoju stranu v záverečnom dejstve, keď strelilo tri góly. O víťazný sa postaral v 42. minúte Riley Tufte. Po dva kanadské body zaznamenali štyria jeho spoluhráči, všetci za gól a asistenciu. Tatar bol na ľade 10:40 minúty, mal plusku a jednu strelu.