Viac

  Nemecká fregata odrazila v Červenom mori útok jemenských húsíov

  Nemecká fregata, ktorá pomáha v Červenom mori chrániť obchodné lode, úspešne odrazila útok jemenských povstalcov – húsíov. V noci na stredu to oznámila nemecká armáda, informuje TASR podľa správy agentúry AFP.

  --- Reklama ---

  Fregata Hessen zastavila v utorok večer dron. „Krátko na to sa priblížil (k lodi) druhý dron. Posádka opäť spustila obranné opatrenia a taktiež úspešne zasiahla cieľ,“ uviedla armáda na sociálnej sieti X. Dodala, že pri incidente neutrpel zranenia žiadny člen posádky a nedošlo ani k poškodeniu majetku fregaty. Nemenový zdroj pre AFP uviedol, že k útoku prišlo v utorok okolo 21.30 h.

  Frigata Hessen bola vyslaná do Červeného mora v rámci misie Európskej únie spustenej 19. februára. Jej cieľom je pomáhať chrániť obchodné lode v Červenom mori pred útokmi húsíov. Fregata dorazila do Červeného mora cez víkend po tom, čo nemecký parlament v piatok schválil jej účasť v tejto misii.

  Nemecká fregata, ktorá pomáha v Červenom mori chrániť obchodné lode, úspešne odrazila útok jemenských povstalcov - húsíov.Zdroj: Profimedia

  Húsíovia, ktorí ovládajú väčšinu územia Jemenu, útočia od vlaňajšieho novembra na dôležitú námornú obchodnú trasu v Červenom mori. Tvrdia, že tak robia zo solidarity voči Palestínčanom v Pásme Gazy, kde prebieha vojna medzi Izraelom a palestínskym militantným hnutím Hamas.

  --- Reklama ---

  Spojené štáty stoja na Blízkom východe na čele vlastnej námornej koalície a proti húsíom v Jemene už podnikli útoky aj v spolupráci s Britániou.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Polícia v Paríži zadržala podozrivého muža z iránskeho konzulátu

  F1: Stroll ovládol jediný tréning na VC Číny. Druhý skončil Piastri, tretí Verstappen

  Izrael v noci zaútočil na Irán. Ide o odvetu za jeho víkendový útok

  Európa chce od Číny dve veci. Nie je však isté či ich dostane

  NHL: Tampa Bay sa pred play off naladila víťazstvom nad Torontom

  Amsterdam zaviedol nové opatrenia proti masovému turizmu

  Bezpečnostné orgány v Rumunsku oznámili, že do krajiny vstúpili ruskí špióni, ktorí boli infiltrovaní medzi ukrajinskými utečencami.

  Rumuni medzi ukrajinskými utečencami zachytili ruských špiónov

  Český Senát umožnil, aby boli prijaté nové pravidlá pre partnerstvá párov rovnakého pohlavia. Môžu byť prijaté už vo štvrtok.

  Český senát umožnil prijatie nových pravidiel pre zväzky párov rovnakého pohlavia