Viac

  NAKA zadržala počas protidrogovej akcie 11 osôb aj výrobňu heroínu

  Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala 11 osôb pri protidrogovej akcii s názvom „Rybár“, ktorá sa konala počas týždňa. Policajti zaistili výrobňu heroínu, 505 gramov heroínu a ďalšie chemické látky. Informoval o tom hovorca policajného prezídia Roman Hájek.

  --- Reklama ---

  „Počas akcie sme zaistili priamo výrobňu heroínu. Ide o doposiaľ najväčšiu výrobňu heroínu v Strednej Európe. Občania SR vyrábali vo Vrábľoch v objekte bývalého poľnohospodárskeho družstva heroín s pomocou vysoko sofistikovanej technológie,“ priblížil hovorca.

  Zariadenie malo produkovať približne tri až desať kilogramov heroínu mesačne, teda 30.000 až 100.000 priemerných jednorazových dávok. Hovorca dodal, že na mieste policajti zaistili množstvo chemických látok, technológiu potrebnú na výrobu aj časť makovej slamy. Celkovo zaistili takmer 505 gramov heroínu a 703 miligramov kokaínu.

  Hájek priblížil, že akcia sa konala vo štvrtok (14. 3.) v Nitrianskom, Bratislavskom a Trnavskom kraji. Podľa slov polície je pravdepodobné, že heroín z tejto drogovej činnosti prešiel aj do iných štátov Európy.

  Zdroj: TASR
  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Z dôvodu vážnej dopravnej nehody na diaľnici D1 v smere z Trnavy do Trenčína polícia uzavrela diaľnicu D1, a to už od križovatky Trnava.

  Ďalší útok medveďa na Slovensku. Na miesto smeruje záchranársky vrtuľník

  Slovenský hrubý domáci produkt (HDP) na obyvateľa podľa parity kúpnej sily bol v minulom roku v rámci EÚ štvrtý najslabší.

  Koľko Slovákov má finančnú rezervu? Toto číslo ťa možno šokuje

  Fico by chcel na poste predsedu parlamentu Andreja Danka

  SNS navrhuje, aby mohli zamestnanci rekreačný poukaz preniesť na rodiča

  Priemerná nominálna mesačná mzda zamestnanca v hospodárstve SR dosiahla v roku 2023 hodnotu 1430 eur. Medziročne sa zvýšila o 9,7 %.

  Nominálne mzdy rástli vo všetkých odvetviach. V niektorých však naďalej klesala zamestnanosť

  Vážna autonehoda v Košiciach. Hlásia niekoľko zranených

  Belgicko vyšetruje podozrenia, že Rusko sa snaží ovplyvniť eurovoľby

  Eurokomisia

  Európska komisia má obavy, či bude Slovensko vedieť zaručiť, že sa nebudú rozkrádať financie z Plánu obnovy