Viac

  Najvyšší predstavitelia EÚ: Za smrť Navaľného je zodpovedné Rusko

  Najvyšší predstavitelia Európskej únie tvrdia, že za piatkovú smrť ruského opozičného lídra Alexeja Navaľného je zodpovedné Rusko, informuje TASR.

  --- Reklama ---

  Predseda Európskej rady Charles Michel na sociálnej sieti X napísal, že Navaľnyj „priniesol najvyššiu obeť“. „EÚ považuje ruský režim za výhradne zodpovedný za túto tragickú smrť. Jeho rodine vyjadrujem hlbokú sústrasť. A tiež tým, ktorí bojujú za demokraciu na celom svete v tých najtemnejších podmienkach,“ napísal predseda Európskej rady. „Bojovníci umierajú. Ale boj za slobodu sa nikdy nekončí,“ dodal Michel.

  Šéfka Európskej komisie Ursula von der Leyenová na sieti X uviedla, že je znepokojená a zarmútená správou o smrti Navaľného. „Putin sa neobáva ničoho viac ako nesúhlasu vlastných ľudí. Hrozná pripomienka toho, o čo Putinovi a jeho režimu ide. Poďme sa spojiť v boji za ochranu slobody a bezpečnosti tých, ktorí sa odvážia postaviť proti autokracii,“ napísala von der Leyenová.

  „Svet prišiel o bojovníka, ktorého odvaha bude znieť naprieč generáciami. Som zhrozená zo smrti nositeľa Sacharovovej ceny za slobodu myslenia Alexeja Navaľného. Rusko mu vzalo slobodu a jeho život, nie však jeho dôstojnosť. Jeho boj za demokraciu pokračuje,“ uviedla na X predsedníčka Európskeho parlamentu Roberta Metsolová.

  Zdroj: TASR/AP
  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Polícia v Paríži zadržala podozrivého muža z iránskeho konzulátu

  F1: Stroll ovládol jediný tréning na VC Číny. Druhý skončil Piastri, tretí Verstappen

  Izrael v noci zaútočil na Irán. Ide o odvetu za jeho víkendový útok

  Európa chce od Číny dve veci. Nie je však isté či ich dostane

  NHL: Tampa Bay sa pred play off naladila víťazstvom nad Torontom

  Amsterdam zaviedol nové opatrenia proti masovému turizmu

  Bezpečnostné orgány v Rumunsku oznámili, že do krajiny vstúpili ruskí špióni, ktorí boli infiltrovaní medzi ukrajinskými utečencami.

  Rumuni medzi ukrajinskými utečencami zachytili ruských špiónov

  Český Senát umožnil, aby boli prijaté nové pravidlá pre partnerstvá párov rovnakého pohlavia. Môžu byť prijaté už vo štvrtok.

  Český senát umožnil prijatie nových pravidiel pre zväzky párov rovnakého pohlavia