Viac

  Najdôveryhodnejším slovenským politikom je Pelllegrini

  Najdôveryhodnejším politikom na Slovensku je novozvolený prezident a predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini. Dôveruje mu 49 percent opýtaných v najnovšom prieskume agentúry Focus pre TV Markíza. Takmer rovnaké percento ľudí mu však nedôveruje, a to 50 percent.

  --- Reklama ---

  Na druhej priečke je s dôveryhodnosťou 45 percent dosluhujúca prezidentka Zuzana Čaputová. Nedôveruje jej 54 percent opýtaných. Prvú trojku uzatvára premiér Robert Fico (Smer-SD), ktorému dôveruje 36 percent a nedôveruje 64 percent opýtaných.

  Na štvrtom mieste skončil líder opozičného hnutia Progresívne Slovensko Michal Šimečka s dôveryhodnosťou na úrovni 29 percent. Nedôveruje mu však až 66 percent respondentov. Za ním nasledujú líder KDH Milan Majerský, u ktorého dosiahla dôvera 28 percent a nedôvera 61 percent a predseda hnutia Republika Milan Uhrík s dôveryhodnosťou na úrovni 26 percent a 63-percentnou nedôverou u ľudí.

  Najdôveryhodnejším politikom na Slovensku je novozvolený prezident a predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini. Dôveruje mu 49 percent opýtaných.Zdroj: TASR

  Predseda koaličnej SNS Andrej Danko skončil až na siedmom mieste v rebríčku. Dôveru mu vyslovilo 24 percent opýtaných a nedôveru až 75 percent opýtaných. Bývalému šéfovi SaS Richardovi Sulíkovi dôveruje 22 percent a nedôveruje 76 percent opýtaných. Skokanom rebríčka je líder Maďarskej aliancie Krisztián Forró, ktorému dôveruje 22 percent opýtaných a 59 percent má k jeho osobe nedôveru. V prieskume ďalej figuruje predseda strany Demokrati Jaroslav Naď s dôveryhodnosťou 21 percent, nedôveruje mu 73 percent ľudí. Líder hnutia Slovensko Igor Matovič dosiahol 15-percentnú dôveryhodnosť. Zároveň mu však nedôveruje až 84 percent opýtaných, čo je najvyššia miera nedôvery v rebríčku.

  --- Reklama ---

  Prieskum ukázal nezhodu medzi voličmi koalície. Voliči SNS veria takmer rovnako jej lídrovi Andrejovi Dankovi, no aj Petrovi Pellegrinimu, avšak voliči Hlasu Dankovi v drvivej väčšine nedôverujú. Z dlhodobého hľadiska si Peter Pellegrini polepšil takmer o 10 percent. Premiér za ním dlhodobo zaostáva. Mierne sa k sebe priblížili len niekedy pred parlamentnými voľbami. Agentúra Focus uskutočnila prieskum verejnej mienky od 28. marca do 2. apríla formou osobných rozhovorov na výberovej vzorke 1015 respondentov.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Uniesol a znásilnil študentku v Bratislave, pred súd sa však nepostaví. Stíhanie únoscu zastavili

  V českej Poslaneckej snemovni našli kokaín

  Až 61,6 percenta ľudí si myslí, že k spáchaniu atentátu na premiéra Roberta Fica najviac prispelo správanie opozičných politikov.

  Čo podľa Slovákov prispelo k spáchaniu atentátu na Roberta Fica? Toto sú výsledky prieskumu

  Muž sa viezol v neuzamknutom aute, nabúral do druhého

  Prezidentka Zuzana Čaputová vyjadrila úprimnú sústrasť všetkým pozostalým pondelňajšej tragickej dopravnej nehody.

  Včerajšia nehoda na D1 si vyžiadala život dvoch hasičov vo veku 27 a 43 rokov. Polícia začala vyšetrovanie, kto je vinní...

  Ak sa parlamentné voľby konali najbližší víkend, vyhrala by ich strana Smer-SD, ktorej by dalo hlas 21,8 percenta voličov.

  Voľby by podľa prieskumu vyhral Smer-SD s tesným náskokom pred PS

  Prezidentka Zuzana Čaputová vyjadrila úprimnú sústrasť všetkým pozostalým pondelňajšej tragickej dopravnej nehody.

  Prezidentka vyjadrila úprimnú sústrasť všetkým pozostalým pondelňajšej tragickej dopravnej nehody

  Muž, obvinený z pokusu o vraždu premiéra Roberta Fica (Smer-SD) ostáva vo väzbe. Rozhodnutie je právoplatné.

  Muž obvinený z pokusu o vraždu Fica ostáva vo väzbe