Viac

  Najdôveryhodnejším politikom je pre občanov Pellegrini, ukázal prieskum

  Najdôveryhodnejším politikom je podľa slovenských občanov novozvolený prezident Peter Pellegrini, ktorému dôveruje 51 percent respondentov. Pellegrinimu nedôveruje 39 percent z opýtaných. Vyplynulo to z prieskumu agentúry SANEP pre ta3 a Pravdu. Agentúra vykonávala prieskum od 24. do 28. mája na vzorke 2 400 respondentov.

  --- Reklama ---

  Na druhom mieste v prieskume skončil predseda vlády Robert Fico (Smer-SD), ktorému v tomto čase dôveruje 41 percent občanov Slovenska. Nedôveruje mu 51 percent. Tretím najdôveryhodnejším politikom je prezidentka Zuzana Čaputová, ktorej dôveruje 35 percent ľudí a nedôveruje jej 55 percent respondentov.

  Ako z prieskumu ďalej vyplynulo, okolo tridsať percent obyvateľov dôveruje ministrovi vnútra Matúšovi Šutajovi Eštokovi (Hlas-SD), ministrovi obrany Robertovi Kaliňákovi (Smer-SD) a neúspešnému kandidátovi na prezidenta Ivanovi Korčokovi. Predsedovi Progresívneho Slovenska Michalovi Šimečkovi dôveruje 21 percent respondentov, nedôveruje mu 64 percent opýtaných. Líder Kresťanskodemokratického hnutia Milan Majerský si v prieskume získal dôveru 20 percent respondentov a nedôveru mu vyjadrilo 53 percent.

  Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

  Z prieskumu ďalej vyplynulo, že 18 percent ľudí dôveruje predsedovi Slovenskej národnej strany Andrejovi Dankovi, pričom 65 percent mu nedôveruje. Predseda Maďarskej aliancie Krisztián Forró má dôveru rovnako 18 percent, nedôveru mu vyjadrilo 74 percent.

  --- Reklama ---

  Predsedovi strany Sloboda a Solidarita vyjadrilo dôveru 17 percent, rovnako je to u predsedu Smer Rodina Borisa Kollára. Šéfovi hnutia Republika nedôveruje 57 percent opýtaných, dôveru mu prejavilo v prieskume 16 percent. Prieskum ukázal, že líder Demokratov Jaroslav Naď má dôveru na úrovni 13 percent. Nedôveruje mu 65 percent respondentov. Najmenšiu dôveru zo všetkých politikov má aktuálne líder hnutia Slovensko Igor Matovič. Dôveruje mu deväť percent opýtaných a nedôverujú mu takmer tri štvrtiny z respondentov.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Pellegrini zložil sľub. Ujíma sa funkcie prezidenta Slovenskej republiky

  Politológ Koziak: Čaputová zastávala prezidentský úrad dôstojne. Nenechala sa zatiahnuť do nechutných zápasov

  Zamestnávatelia môžu spracovávať PN-ky svojich zamestnancov rýchlejšie a jednoduchšie

  Vlaky na Slovensku v pondelok priebežne meškali desiatky minút aj viac ako hodinu. Na niektorých úsekoch išli za odrieknuté iné spoje alebo autobusy.

  Železničná spoločnosť Slovensko nasadzuje ďalšie telové kamery pre vlakvedúcich. Zvyšujú bezpečnosť vo vlakoch

  V Bratislave sa 18. júna bude konať pochod za slobodu a demokraciu

  Mestské kúpaliská v Bratislave sú pripravené. Päť z nich otvára sezónu už zajtra

  Slovenské a rakúske sanitky plánujú historicky prvú zmluvnú spoluprácu

  Medzinárodné novinárske organizácie vyzývajú na stiahnutie návrhu zákona na zrušenie Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS).

  Ďalšia známa tvár sa vytratí zo slovenských obrazoviek. RTVS opúšťa tento moderátor