Viac

  Na východe Slovenska pribudne nákupné centrum. Bude neďaleko priemyselného parku

  Súkromný investor plánuje využiť pozemok pri výjazde z diaľnice D1 pri priemyselnom parku v Poprade-Matejovciach na výstavbu nákupného centra i obchodného domu. Predpokladané náklady stavby predstavujú približne 15 miliónov eur. Vyplýva to zo zámeru, ktorý firma z Liptovského Mikuláša predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie (EIA). Obe budovy majú byť súčasťou pripravovaného polyfunkčného areálu Zaza Park Poprad.

  --- Reklama ---

  Navrhovaná činnosť bude umiestnená na ploche riešeného územia s rozlohou viac ako 39-tisíc metrov štvorcových. Zastavaná plocha stavby pritom predstavuje vyše 9-tisíc štvorcových metrov. Nákupné centrum je navrhované ako dvojpodlažné, zahŕňa nákupnú galériu, priestory pre supermarket i reštauračné zariadenia. Obchodný dom bude jednopodlažný, členený bude na samostatné obchodné prevádzky a prevádzky služieb. Projekt tiež počíta s výstavbou 314 parkovacích miest v areáli.

  Plánuje výrazne zapojiť zeleň

  Podľa zverejneného zámeru je zatiaľ len predpokladaný termín začatia výstavby budúci rok, ukončená by mala byť v roku 2027. Zahŕňa aj sadové úpravy pozostávajúce z výsadby stromov, dažďových záhrad i strešnej zelene. Pribudnú aj chodníky a spevnené plochy.

  Na východe Slovenska pribudne nákupné centrum
  Shutterstock

  V susedstve plánovanej výstavby sa nachádza objekt amerického reťazca reštaurácií s rýchlym občerstvením, v realizácii sú tam dve budovy obchodného domu. „Prevádzka navrhovanej činnosti prispeje k rozšíreniu plôch občianskej vybavenosti pre okolité obyvateľstvo, denných pasantov a návštevníkov mesta Poprad,“ uvádza sa v zámere spoločnosti RB Trade.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Uniesol a znásilnil študentku v Bratislave, pred súd sa však nepostaví. Stíhanie únoscu zastavili

  Až 61,6 percenta ľudí si myslí, že k spáchaniu atentátu na premiéra Roberta Fica najviac prispelo správanie opozičných politikov.

  Čo podľa Slovákov prispelo k spáchaniu atentátu na Roberta Fica? Toto sú výsledky prieskumu

  Muž sa viezol v neuzamknutom aute, nabúral do druhého

  Prezidentka Zuzana Čaputová vyjadrila úprimnú sústrasť všetkým pozostalým pondelňajšej tragickej dopravnej nehody.

  Včerajšia nehoda na D1 si vyžiadala život dvoch hasičov vo veku 27 a 43 rokov. Polícia začala vyšetrovanie, kto je vinní...

  Ak sa parlamentné voľby konali najbližší víkend, vyhrala by ich strana Smer-SD, ktorej by dalo hlas 21,8 percenta voličov.

  Voľby by podľa prieskumu vyhral Smer-SD s tesným náskokom pred PS

  Prezidentka Zuzana Čaputová vyjadrila úprimnú sústrasť všetkým pozostalým pondelňajšej tragickej dopravnej nehody.

  Prezidentka vyjadrila úprimnú sústrasť všetkým pozostalým pondelňajšej tragickej dopravnej nehody

  Muž, obvinený z pokusu o vraždu premiéra Roberta Fica (Smer-SD) ostáva vo väzbe. Rozhodnutie je právoplatné.

  Muž obvinený z pokusu o vraždu Fica ostáva vo väzbe

  Slováci sa vyjadrili, či súhlasia s odstrelom medveďov. Výsledky ankety sú jednoznačné