Viac

  Na Orave zachytili historicky najviac falzifikátov elektronických cigariet

  Množstvo škatúľ s umelými kvetmi a viac ako 23.000 kusmi falzifikátov elektronických cigariet objavili príslušníci finančnej správy v oravskej obci Novoť v dodávke smerujúcej do Poľska. Vodič čínskej národnosti nevedel poskytnúť k tovaru žiadne informácie ani doklady o jeho nadobudnutí. TASR o tom v utorok informovala hovorkyňa Colného úradu (CÚ) Žilina Božena Chríbiková. Ide o doteraz najväčší záchyt tohto druhu na Slovensku.

  --- Reklama ---

  Príslušníci finančnej správy zastavili dodávku smerujúcu do Poľska pri kontrole dopravných prostriedkov. Vodič na vyzvanie sprístupnil batožinový priestor, kde sa nachádzalo väčšie množstvo krabíc. „Čiastočná kontrola ukázala, že sú naplnené umelými kvetmi. Podrobnejšou prehliadkou ložného priestoru dodávky príslušníci finančnej správy zistili, že obsahom niektorých škatúľ sú aj elektronické cigarety označené ochrannou známkou, pričom viacerými prvkami vykazovali znaky napodobenín,“ priblížila Chríbiková s tým, že po sčítaní sa ich celkový počet vyšplhal na 23.250 kusov.

  Na Orave zachytili historicky najviac falzifikátov elektronických cigarietZdroj: Shutterstock

  Hovorkyňa dodala, že vodič nevedel, kto je majiteľom tovaru a ani to, pre koho je určený. Uviedol, že ho mal doviesť do Varšavy. „Príslušníci finančnej správy požiadali držiteľa ochrannej známky o vyjadrenie k podozreniu z porušenia práv duševného vlastníctva pri prevážaných veciach. Po potvrdení, že ide o napodobeniny, boli elektronické cigarety s rôznymi príchuťami zaistené,“ poznamenala.

  Škoda, ktorá by držiteľovi známky vznikla uvedením tovaru na trh, bola vyčíslená na 268.420 eur. Nevyčísliteľná je však podľa Chríbikovej možná ujma na zdraví, ktorú riskujú potenciálni používatelia falzifikátov.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Uniesol a znásilnil študentku v Bratislave, pred súd sa však nepostaví. Stíhanie únoscu zastavili

  Až 61,6 percenta ľudí si myslí, že k spáchaniu atentátu na premiéra Roberta Fica najviac prispelo správanie opozičných politikov.

  Čo podľa Slovákov prispelo k spáchaniu atentátu na Roberta Fica? Toto sú výsledky prieskumu

  Muž sa viezol v neuzamknutom aute, nabúral do druhého

  Prezidentka Zuzana Čaputová vyjadrila úprimnú sústrasť všetkým pozostalým pondelňajšej tragickej dopravnej nehody.

  Včerajšia nehoda na D1 si vyžiadala život dvoch hasičov vo veku 27 a 43 rokov. Polícia začala vyšetrovanie, kto je vinní...

  Ak sa parlamentné voľby konali najbližší víkend, vyhrala by ich strana Smer-SD, ktorej by dalo hlas 21,8 percenta voličov.

  Voľby by podľa prieskumu vyhral Smer-SD s tesným náskokom pred PS

  Prezidentka Zuzana Čaputová vyjadrila úprimnú sústrasť všetkým pozostalým pondelňajšej tragickej dopravnej nehody.

  Prezidentka vyjadrila úprimnú sústrasť všetkým pozostalým pondelňajšej tragickej dopravnej nehody

  Muž, obvinený z pokusu o vraždu premiéra Roberta Fica (Smer-SD) ostáva vo väzbe. Rozhodnutie je právoplatné.

  Muž obvinený z pokusu o vraždu Fica ostáva vo väzbe

  Slováci sa vyjadrili, či súhlasia s odstrelom medveďov. Výsledky ankety sú jednoznačné