Viac

  Na kandidátke SNS vo voľbách do EP by sa mohol objaviť Huliak, Taraba či Šimkovičová

  Vo voľbách do Európskeho parlamentu (EP) by mohol kandidovať poslanec Rudolf Huliak (SNS), minister životného prostredia Tomáš Taraba (nominant SNS) či ministerka kultúry Martina Šimkovičová (nominantka SNS). Uviedol to poslanec Huliak v rozhovore pre portál Start it up.

  --- Reklama ---

  „Budem kandidovať na kandidátke SNS a bude kandidovať každý, kto priniesol veľké množstvo hlasov v rámci parlamentných volieb. Určite aj Tomáš Taraba, aj Martina Šimkovičová,“ povedal. Lídrom kandidátky SNS do eurovolieb by mal byť jej predseda a podpredseda parlamentu Andrej Danko. Huliak však nechcel komentovať, kto si v prípade úspechu vo voľbách mandát aj reálne uplatní.

  Za SNS by vo voľbách do EP mohla kandidovať aj bývalá poslankyňa slovenského parlamentu Romana Tabak. V júli uplynulého roku na sociálnej sieti napísala, že nebude kandidovať v septembrových parlamentných voľbách, ale „budem reflektovať na ponuku predsedu SNS kandidovať za stranu v najbližších eurovoľbách do piateho miesta. Vo voľbách budem aktívne pomáhať najstaršej národnej strane na Slovensku, ktorá otvorila svoju kandidátku širokému spektru politikov a osobností z kresťanskej, sociálnej a národnej sféry“.

  Voľby do Európskeho parlamentu sa na Slovensku uskutočnia 8. júna. Kandidátne listiny musia strany podať do 10. marca. Slovensko si bude voliť 15 europoslancov na funkčné obdobie päť rokov.

  Huliaka vypočúvala NAKAZdroj: TASR
  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Z dôvodu vážnej dopravnej nehody na diaľnici D1 v smere z Trnavy do Trenčína polícia uzavrela diaľnicu D1, a to už od križovatky Trnava.

  Ďalší útok medveďa na Slovensku. Na miesto smeruje záchranársky vrtuľník

  Slovenský hrubý domáci produkt (HDP) na obyvateľa podľa parity kúpnej sily bol v minulom roku v rámci EÚ štvrtý najslabší.

  Koľko Slovákov má finančnú rezervu? Toto číslo ťa možno šokuje

  Fico by chcel na poste predsedu parlamentu Andreja Danka

  SNS navrhuje, aby mohli zamestnanci rekreačný poukaz preniesť na rodiča

  Priemerná nominálna mesačná mzda zamestnanca v hospodárstve SR dosiahla v roku 2023 hodnotu 1430 eur. Medziročne sa zvýšila o 9,7 %.

  Nominálne mzdy rástli vo všetkých odvetviach. V niektorých však naďalej klesala zamestnanosť

  Vážna autonehoda v Košiciach. Hlásia niekoľko zranených

  Belgicko vyšetruje podozrenia, že Rusko sa snaží ovplyvniť eurovoľby

  Eurokomisia

  Európska komisia má obavy, či bude Slovensko vedieť zaručiť, že sa nebudú rozkrádať financie z Plánu obnovy