Viac

  Mužovi, ktorý spáchal atentát na Fica, hrozí 25 rokov až doživotie

  Atentát na predsedu vlády Roberta Fica sa z hľadiska kvalifikácie skutku a vzneseného obvinenia považuje za úkladnú vraždu v štádiu pokusu. „Vzhľadom na to, že Robert Fico bol v čase činu v postavení verejného činiteľa, teda v zmysle Trestného zákona bol chránenou osobou, a pokus trestného činu sa trestá rovnako ako dokonaný trestný čin, hrozí páchateľovi trest odňatia slobody na 25 rokov až doživotie,“ uviedla pre agentúru SITA advokátka Magdaléna Pelíšek Fischerová z FISCHEROVA Legal s.r.o.

  --- Reklama ---

  Vzhľadom na to, že páchateľ Juraj C., ktorý niekoľkokrát postrelil Roberta Fica, bol zadržaný pri čine, budú orgány činné v trestnom konaní zrejme smerovať úkony v jeho väzobnému stíhaniu. Podľa medializovaných informácií obvinený spáchanie skutku nepopiera.

  Aktuálne budú pokračovať viaceré úkony prípravného konania, najmä výsluchy obvineného, prehliadka miesta činu, výsluchy svedkov, prehliadka motorového vozidla, obydlia obvineného a iné úkony, ktoré smerujú k objasneniu okolností spáchania trestného činu a dôvodnosti väzobného stíhania páchateľa, najmä či existuje hrozba pokračovania v trestnej činnosti alebo jeho útek, priblížila odborníčka na trestné právo.

  Atentátnik zaútočil na Roberta Fica v Handlovej pred domom kultúry, kde v stredu zasadala vláda. Stalo sa to v čase, keď premiér išiel medzi ľudí. Padlo niekoľko výstrelov.

  Zdroj: Shutterstock
  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Uniesol a znásilnil študentku v Bratislave, pred súd sa však nepostaví. Stíhanie únoscu zastavili

  Až 61,6 percenta ľudí si myslí, že k spáchaniu atentátu na premiéra Roberta Fica najviac prispelo správanie opozičných politikov.

  Čo podľa Slovákov prispelo k spáchaniu atentátu na Roberta Fica? Toto sú výsledky prieskumu

  Muž sa viezol v neuzamknutom aute, nabúral do druhého

  Prezidentka Zuzana Čaputová vyjadrila úprimnú sústrasť všetkým pozostalým pondelňajšej tragickej dopravnej nehody.

  Včerajšia nehoda na D1 si vyžiadala život dvoch hasičov vo veku 27 a 43 rokov. Polícia začala vyšetrovanie, kto je vinní...

  Ak sa parlamentné voľby konali najbližší víkend, vyhrala by ich strana Smer-SD, ktorej by dalo hlas 21,8 percenta voličov.

  Voľby by podľa prieskumu vyhral Smer-SD s tesným náskokom pred PS

  Prezidentka Zuzana Čaputová vyjadrila úprimnú sústrasť všetkým pozostalým pondelňajšej tragickej dopravnej nehody.

  Prezidentka vyjadrila úprimnú sústrasť všetkým pozostalým pondelňajšej tragickej dopravnej nehody

  Muž, obvinený z pokusu o vraždu premiéra Roberta Fica (Smer-SD) ostáva vo väzbe. Rozhodnutie je právoplatné.

  Muž obvinený z pokusu o vraždu Fica ostáva vo väzbe

  Slováci sa vyjadrili, či súhlasia s odstrelom medveďov. Výsledky ankety sú jednoznačné