Viac

  MS 2034 budú v Saudskej Arábii, potvrdil šéf FIFA Infantino

  V roku 2034 sa futbalové majstrovstvá sveta mužov uskutočnia v Saudskej Arábii. Prostredníctvom instagramu to potvrdil prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino.

  --- Reklama ---

  Strešný orgán svetového futbalu v utorok uviedol, že dostal oficiálny záujem o usporiadanie edície turnaja v roku 2034 od predstaviteľov Saudskej Arábie, a tiež od zástupcov Španielska, Portugalska, Maroka, Argentíny, Paraguaja a Uruguaja v súvislosti s MS 2030.

  futbalové majstrovstvá svetaZdroj: Shutterstock

  Najbližšie MS v roku 2026 sa uskutočnia v USA, Kanade a Mexiku. O štyri roky neskôr privítajú najlepšie reprezentácie sveta spomenuté tri krajiny – Španielsko, Portugalsko a Maroko, ktoré spoluorganizátorsky v rámci osláv storočnice MS podporí juhoamerické trio Argentína, Paraguaj a Uruguaj. V roku 2034 bude „mundial“ samostatne organizovať Saudská Arábia. „Tri edície, päť kontinentov a desať krajín… To robí futbal skutočne globálnym. Bude to najväčšia šou na svete,“ napísal Infantino.

  FIFA zároveň na svojom webe uviedla, že jej administratíva teraz bude viesť dôkladné výberové konania a hodnotiace procesy pre majstrovstvá sveta v rokoch 2030 a 2034. Kongres FIFA by mal usporiadateľské krajiny definitívne schváliť najneskôr do septembra budúceho roka. „V súlade s predpismi bude administratíva FIFA viesť cielený dialóg s uchádzačmi, aby sa zabezpečilo, že budú doručené a vyhodnotené úplné a komplexné ponuky podľa minimálnych požiadaviek na usporiadanie, ktoré už predtým schválila Rada FIFA,“ uviedla FIFA vo vyhlásení.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Erdogan to Švédsku neuľahčuje. Jeho vstup do NATO podmienil predajom amerických stíhačiek F-16

  Putin bude opäť kandidovať v nadchádzajúcich prezidentských voľbách

  Netanjahu: Ak sa Hizballáh rozhodne začať vojnu s Izraelom, potom sa Bejrút a južný Libanon zmení na Gazu

  NHL: Tampa s Černákom zdolala Pittsburgh. Edmonton natiahol víťaznú sériu na päť zápasov

  Rusko čakajú budúci rok prezidentské voľby. Putin nebude mať žiadnu konkurenciu

  V Zambii v stredu zachránili 49-ročného muža zo zavalenej bane na severe krajiny, v podzemí strávil takmer týždeň.

  Zo zavalenej bane zachránili jedného muža, strávil tam takmer týždeň

  Nemecko sa vzdalo snáh o vrátenie sochy, ktorú Mussolini predal Hitlerovi

  Počas televíznej Priamej linky s Vladimirom Putinom by chcela väčšina Rusov dostať odpoveď na otázku, kedy sa skončí vojna s Ukrajinou.

  Väčšina Rusov by sa Putina v televíznej priamej linke opýtala, kedy sa skončí vojna