Viac

  Ministerstvo vnútra pracuje na zlepšení bezpečnosti škôl. Tvoria manuál

  Pracovná skupina Ministerstva vnútra (MV) SR na ochranu mäkkých cieľov intenzívne pracuje na odporúčaniach pre bezpečnosť škôl. V súčasnosti sa završujú práce na manuáli pre školské zariadenia, ktorý by im čoskoro mal byť distribuovaný. Pre agentúru SITA to uviedol tlačový odbor MV SR. Rezort vnútra doplnil, že manuál nesie pracovný názov „Ako sa správať pri ozbrojenom útoku – Uteč, Skry sa, Bojuj“. MV SR pripomenulo, že v otázke bezpečnosti škôl spolupracuje s rezortom školstva i ďalšími inštitúciami. „Práve prebieha vypĺňanie bezpečnostných dotazníkov školami, výsledky budú analyzované po ich zhromaždení začiatkom júna 2024. Aktivity zahŕňajú aj opatrenia zamerané na ochranu škôl pred útokmi, akými sme boli svedkami posledné dni, a na zlepšenie evakuačných a bezpečnostných postupov v týchto situáciách,“ uviedlo ministerstvo.

  --- Reklama ---

  MV SR sa dlhodobo venuje preventívno-vzdelávacím aktivitám, pričom na to využíva policajných preventistov aj Informačné kancelárie pre obete trestných činov, a to po celom území Slovenska. Rezort doplnil, že ročne zrealizujú vyše 12-tisíc vzdelávacích aktivít. Tie sú zamerané na všetky vekové kategórie, medzi inými i deti a mládež. „Tieto aktivity pokrývajú témy ako šikana, online bezpečnosť, radikalizácia, ako sa nestať obeťou trestnej činnosti, bezpečné používanie technológií, násilie, obchodovanie s ľuďmi, prevencia drogových závislostí a ďalšie,“ dodalo ministerstvo.

  Ministerstvo vnútra pracuje na zlepšení bezpečnosti škôl
  Shutterstock

  Pred niekoľkými dňami obdržali stovky škôl po celom Slovensku hrozby týkajúce sa bombových útokov. Polícia vzdelávacie zariadenia skontrolovala, v žiadnom z prípadov sa hrozby nepotvrdili. Zistila tiež, že v prípade hlásení o bombovej hrozbe išlo o kybernetický útok, vyšetrovanie ďalej prebieha. Národná kriminálna agentúra prípad vyšetruje ako obzvlášť závažný zločin teroristického útoku, páchateľovi hrozí 20 až 25 rokov za mrežami, prípadne môže dostať i doživotie.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Uniesol a znásilnil študentku v Bratislave, pred súd sa však nepostaví. Stíhanie únoscu zastavili

  Až 61,6 percenta ľudí si myslí, že k spáchaniu atentátu na premiéra Roberta Fica najviac prispelo správanie opozičných politikov.

  Čo podľa Slovákov prispelo k spáchaniu atentátu na Roberta Fica? Toto sú výsledky prieskumu

  Muž sa viezol v neuzamknutom aute, nabúral do druhého

  Prezidentka Zuzana Čaputová vyjadrila úprimnú sústrasť všetkým pozostalým pondelňajšej tragickej dopravnej nehody.

  Včerajšia nehoda na D1 si vyžiadala život dvoch hasičov vo veku 27 a 43 rokov. Polícia začala vyšetrovanie, kto je vinní...

  Ak sa parlamentné voľby konali najbližší víkend, vyhrala by ich strana Smer-SD, ktorej by dalo hlas 21,8 percenta voličov.

  Voľby by podľa prieskumu vyhral Smer-SD s tesným náskokom pred PS

  Prezidentka Zuzana Čaputová vyjadrila úprimnú sústrasť všetkým pozostalým pondelňajšej tragickej dopravnej nehody.

  Prezidentka vyjadrila úprimnú sústrasť všetkým pozostalým pondelňajšej tragickej dopravnej nehody

  Muž, obvinený z pokusu o vraždu premiéra Roberta Fica (Smer-SD) ostáva vo väzbe. Rozhodnutie je právoplatné.

  Muž obvinený z pokusu o vraždu Fica ostáva vo väzbe

  Slováci sa vyjadrili, či súhlasia s odstrelom medveďov. Výsledky ankety sú jednoznačné