Viac

  Médiá budú mať obmedzené možnosti v priestoroch parlamentu. Môže za to Matovičov incident

  Médiá budú mať v Národnej rade (NR) SR obmedzené možnosti nahrávať či vysielať živé vstupy. A to do doby, kým predseda klubu Slovensko, Za ľudí, KÚ Michal Šipoš oficiálne neuistí vedenie parlamentu, že poslanci z jeho klubu nebudú zasahovať do vstupov iných politikov pre médiá. Vyplýva to z vyjadrenia predsedu Národnej rady (NR) SR Petra Pellegriniho (Hlas-SD).

  --- Reklama ---

  Pellegriniho konanie označil za šikanu

  Matovič dnes na tlačovej konferencii reagoval, že sa vzdá mandátu poslanca NR SR, pokiaľ Pellegrini splní dva svoje predvolebné sľuby. Hovorí o sľube zabezpečiť dôchodcom 13. dôchodky vo výške 640 eur ešte pred týmito Vianocami a tiež, aby nezobral dôchodcom rodičovský dôchodok.

  Líder hnutia Slovensko priblížil, že pri incidente reagoval na osočenie od Mažgúta. Matovič sa ospravedlnil všetkým, ktorých sa jeho slová dotkli. Pellegriniho konanie označil za šikanu. Myslí si, že sa rozhodol uplatňovať princíp kolektívnej viny voči novinárom, poslancom aj občanom SR, ktorí majú právo na prístup k informáciám.

  Zdroj: TASR - Jaroslav Novák

  „Uzavrieť médiá do takéhoto akvária, kde za nami je obrovský vestibul, nie je normálne,“ povedal. Pellegrini podľa neho riešil situáciu nevhodne a neprimerane a individuálny konflikt využíva na to, aby eliminoval tie médiá, „ktoré mu nejdú po ruke“.

  --- Reklama ---

  Poslanci za SaS skonštatovali, že smernica obmedzujúca priestor na nahrávanie je protiústavná. „Právny štát na Slovensku je unášaný,“ vyhlásila Mária Kolíková (SaS) a poukázala aj na ďalšie kroky novej vlády. Tvrdí, že krédom premiéra Roberta Fica (Smer-SD) sú „lži, pomsta a popieranie všetkého, čo súvisí s právnym štátom“.

  Dodržiavať základné pravidlá slušnosti

  Ondrej Dostál (SaS) hovorí o výraznom zásahu do práce médií a práva občanov byť informovaný o veciach verejných. NR SR tak podľa jeho slov zasahuje do ústavou garantovaných práv a slobôd, pričom obmedzuje nielen médiá, ale najmä ich divákov a čitateľov. SaS nevidí zákonný priestor na takéto obmedzenie zo strany vedenia parlamentu.

  Dovtedy médiá budú môcť nahrávať poslancov len v priestoroch knižnice v parlamente a v tlačovkovej miestnosti, priblížil šéf parlamentu. Chce tak predísť ďalším incidentom.

  „Len čo mi predseda poslaneckého klubu Slovensko, Za ľudí, KÚ Michal Šipoš dokáže zagarantovať, že všetci členovia tohto poslaneckého klubu budú dodržiavať základné pravidlá slušnosti, toto obmedzenie bude zrušené,“ povedal Pellegrini.

  K zmene usmernenia došlo po stredajšom incidente. Poslanec Igor Matovič (Slovensko, Za ľudí, KÚ) vulgárnym slovným útokom narušil prípravu do živého vstupu poslanca Jána Mažgúta (Smer-SD).

  OĽANO opäť zmenilo názovZdroj: TASR
  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Kotlár deklaruje, že rozviazal pracovnoprávny vzťah s ministerkou kultúry Šimkovičovou

  Slováci môžu dostávať od štátu 150 eur mesačne. Máš nárok na tento príspevok aj ty?

  Prezidentka nevylučuje veto aj podanie na Ústavný súd v prípade rušenia Úradu špeciálnej prokuratúry

  Putin bude opäť kandidovať v nadchádzajúcich prezidentských voľbách

  počet fiktívnych živnostníkov na Slovensku

  Aj na Slovensku budú firmy platiť minimálne 15 percent globálnu daň z príjmu

  Na mnohých miestach Slovenska sa môže tvoriť hmla. Hrozia aj povodne

  Šimkovičová má pôsobením v TV Slovan porušovať zákon. Progresívne Slovensko podalo podnet

  Husté sneženie na strednom Slovensku si vyžiadalo svoju daň. Spôsobilo energetickú kalamitu