Viac

  M. Šimečka: Prvé neoficiálne správy pôsobia nádejne

  Prvé neoficiálne odhady výsledkov eurovolieb vyzerajú pre Progresívne Slovensko (PS) nádejne. Vo voľbách sa mu malo podariť uspieť. Poukázali na to predseda hnutia Michal Šimečka a líder kandidátky Ľudovít Ódor.

  --- Reklama ---

  „Chcem poďakovať všetkým, ktorí v sobotu (8. 6.) prišli voliť. A špeciálne ďakujem tým, ktorí prišli zvoliť Progresívne Slovensko. Prvé neoficiálne správy pôsobia nádejne. Zdá sa, že voliči, ktorým záleží na proeurópskom Slovensku, zodpovedne prišli voliť,“ poznamenal Šimečka na sociálnej sieti.

  Aj Ódor poďakoval všetkým voličom. „Špeciálne ďakujem tým, ktorí prišli zvoliť PS. Neoficiálne výsledky hovoria, že sa nám podarilo uspieť. Spoločne sme dokázali získať najsilnejší mandát pre proeurópske Slovensko,“ dodal na sociálnej sieti.

  Definitívne výsledky eurovolieb vrátane informácií o účasti budú zverejnené v nedeľu po 23.00 h po ukončení hlasovania vo všetkých krajinách Európskej únie. Zverejnia ich na stránke www.volbysr.sk. Výsledky zároveň oficiálne potvrdí komisia na tlačovej konferencii. Predbežné výsledky do tohto času nebude Štatistický úrad SR zverejňovať.

  Zdroj: TASR
  Na Slovensku sa v sobotu zaèali v poradí piate vo¾by do Európskeho parlamentu. Obèania budú voli 15 europoslancov z 22 politických strán a jednej koalície. Na snímke volebná schránka pre vo¾by do Európskeho parlamentu vo volebnej miestnosti, ktorá sa nachádza v chatke autokempingu v Martine v sobotu 8. júna 2024. FOTO TASR – Daniel Stehlík *** Local Caption *** volebná miestnos chatka autokemping
  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Väčšina Slovákov má záujem o investovanie do kryptomien, ukázal prieskum

  Správa, ktorá nepoteší slovenských fajčiarov. Elektronické cigarety a nikotínové vrecúška budú drahšie

  Vo výrobnej hale v Sučanoch vypukol požiar, horí aj strecha

  Slováci nedôverujú médiám. Prieskum priniesol najhorší výsledok za 8 rokov

  Slovensko sa v Svetovej ročenke konkurencieschopnosti prepadlo o šesť priečok

  Obrovské prekvapenie. Slovenskí futbalisti zdolali tretí najlepší tím na svete

  Policajt mimo služby začul dron a odhalil pašované cigarety

  Muž roky týral ženu v garáži, už je v rukách polície