Viac

  Lúpežník z herne v Dunajskej Strede skončil v rukách polície

  Lúpežník z herne bol zaistený dunajskostredskou políciou. Zo zločinu obvinili 41-ročného Dunajskostredčana, ktorý sa k skutku z tohtoročného leta priznal. Uvádza to trnavská polícia na sociálnej sieti.

  --- Reklama ---

  Prípad nočnej lúpeže s nožom nahlásila herňa v Dunajskej Strede ešte začiatkom júla. Podľa výpovede prepadnutej krupierky došlo k lúpežnému prepadnutiu mužom, ktorý mal na sebe mikinu s kapucňou a s nápisom SBS.

  Na pracovníčku vytiahol nôž a v maďarčine ju pod hrozbou smrti žiadal, aby mu vydala peniaze z trezoru. K tomu však nemala prístup a z obavy o život nakoniec vydala peňaženku, v ktorej bolo takmer 2000 eur. Pri incidente k zraneniu mladej ženy nedošlo.

  „Po nahlásení sme preverili všetky informácie, prešli dostupné kamerové záznamy a vytypovali trasu pohybu páchateľa,“ uvádza polícia. K prípadu prizvali aj experta na antropológiu, ktorý vypracoval profil páchateľa na základe chôdze, držania tela a jeho špecifických znakov. Jeho telo sa stalo jedným z kľúčových dôkazov pri stotožnení. Po súhlase prokurátora ho policajti v stredu (20. 9.) zadržali, vykonali domovú prehliadku a prehliadku vozidla, ktoré používal, a muž sa nakoniec po zákroku polície k skutku priznal.

  --- Reklama ---

  Vyšetrovateľ predložil prokurátorovi návrh, aby bol lúpežník z herne za násilný trestný čin spáchaný závažnejším spôsobom konania stíhaný vo väzbe. Za lúpež so zbraňou mu môže hroziť až 12 rokov vo väzení. Do rozhodnutia súdu zostáva v cele policajného zaistenia.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Peter Strhan
  Peter Strhan
  Na EMEFKA Daily sa venujem predovšetkým aktuálnym správam zo Slovenska aj zo sveta. Je mi blízka história a politika.

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Väčšina Slovákov má záujem o investovanie do kryptomien, ukázal prieskum

  Správa, ktorá nepoteší slovenských fajčiarov. Elektronické cigarety a nikotínové vrecúška budú drahšie

  Vo výrobnej hale v Sučanoch vypukol požiar, horí aj strecha

  Slováci nedôverujú médiám. Prieskum priniesol najhorší výsledok za 8 rokov

  Slovensko sa v Svetovej ročenke konkurencieschopnosti prepadlo o šesť priečok

  Obrovské prekvapenie. Slovenskí futbalisti zdolali tretí najlepší tím na svete

  Policajt mimo služby začul dron a odhalil pašované cigarety

  Muž roky týral ženu v garáži, už je v rukách polície