Viac

  Loď s vyše 3000 osobami na palube je pre podozrenie na choleru v karanténe

  Úrady na Mauríciu, ostrovnom štáte na juhozápade Indického oceánu, nepovolili v nedeľu výletnej lodi Norwegian Dawn s vyše 3000 osobami na palube pre podozrenie na výskyt cholery zakotviť v prístave Port Louis. Podobné opatrenie prijal predtým francúzsky ostrov La Réunion, informovala o tom agentúra DPA.

  --- Reklama ---

  Zamestnanci maurícijského ministerstva zdravotníctva odobrali v nedeľu ráno vzorky približne 15 ľuďom na palube. Výsledky sa očakávajú v utorok. Podľa informácií úradov má najmenej 14 pasažierov a jeden člen posádky trpieť hnačkami a zvracať. Sú izolovaní vo svojich izbách.

  Väčšina z 2184 pasažierov mala v nedeľu vyraziť na cestu domov. V rovnakom čase malo na loď v Port Louis nastúpiť 2279 nových cestujúcich, uviedol prístavný úrad. Na lodi je aj 1026 členov posádky.

  Loď Norwegian Dawn s vyše 3000 osobami na palube je pre podozrenie na choleru v karanténe v Indickom oceáne.

  Loď Norwegian Dawn vyrazila na svoju plavbu 13. februára z Juhoafrickej republiky. Jej vlastník, americká spoločnosť Norwegian Cruise Line, oznámila, že u malého počtu pasažierov boli zaznamenané mierne príznaky žalúdočného ochorenia. „Vzhľadom na dodatočné testy vyžadované miestnymi úradmi pred vylodením vláda Maurícia odložila vylodenie aktuálnej plavby a nalodenie na ďalšiu plavbu o dva dni na 27. februára 2024,“ uviedla vo vyhlásení spoločnosť Norwegian Cruise Line.

  --- Reklama ---

  V piatok úrady na francúzskom ostrove La Réunion odmietli lodi povoliť vstup do prístavu pre gastrointestinálne ochorenia medzi cestujúcimi. Francúzska vláda aj regionálny zdravotnícky úrad považovali zdravotnú situáciu na palube lode za neuspokojivú.

  Úrady navrhli poslať na palubu lekárov, ktorí by vykonali testy. Lodná spoločnosť sa však niekoľkohodinovú medzizastávku na ostrove rozhodla zrušiť a pokračovať priamo na Maurícius. Americký denník USA Today s odvolaním sa na miestne zdroje uviedol, že existuje podozrenie na choleru, oficiálne však potvrdené zatiaľ nebolo.

  Krajiny južnej Afriky už niekoľko mesiacov zažívajú jednu z najhorších epidémií cholery za posledné roky. Do polovice januára bolo v 13 postihnutých krajinách hlásených približne 200.000 prípadov ochorení a viac ako 3000 úmrtí. Maurícius je v stave najvyššej pohotovosti, keďže na susedných Komorských ostrovoch sa tiež objavili prípady cholery.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Bezpečnostné orgány v Rumunsku oznámili, že do krajiny vstúpili ruskí špióni, ktorí boli infiltrovaní medzi ukrajinskými utečencami.

  Rumuni medzi ukrajinskými utečencami zachytili ruských špiónov

  Český Senát umožnil, aby boli prijaté nové pravidlá pre partnerstvá párov rovnakého pohlavia. Môžu byť prijaté už vo štvrtok.

  Český senát umožnil prijatie nových pravidiel pre zväzky párov rovnakého pohlavia

  Počas konfliktu na Ukrajine zahynulo už vyše 50.000 príslušníkov ruskej armády. Uviedla to v stredu spravodajská televízia BBC.

  Podľa BBC na Ukrajine zomrelo už viac než 50-tisíc ruských vojakov

  NHL zaznamenala rekord v návštevnosti v rámci jednej sezóny. Na zápasy základnej časti zavítalo viac ako 22,5 milióna fanúšikov.

  NHL zaznamenala v tejto sezóne rekord v návštevnosti

  Ukrajina požiada NATO o zvolanie zasadnutia Rady NATO-Ukrajina s cieľom prediskutovať otázku posilnenia ukrajinskej protivzdušnej obrany.

  Ukrajina zvolá Radu NATO-Ukrajina na posilnenie ochrany svojho neba

  Americký prezident Biden a iracký premiér Súdání rokujú o stiahnutí vojenskej koalície vedenej Spojenými štátmi z Iraku.

  Biden a iracký premiér budú rokovať o stiahnutí koalície vedenej USA z Iraku

  Je tu veľká udalosť vo svete kryptomien, už čoskoro príde bitcoin halving. To znamená zníženie odmeny ťažiarov za vyťažený blok na polovicu.

  Blíži sa bitcoin halving, hodnota kryptomeny môže prudko narásť

  Britská vláda v utorok oznámila, že prijme návrh zákona, ktorý bude kriminalizovať vytváranie sexuálne explicitných deepfake materiálov.

  Vytváranie sexuálne explicitných deepfake materiálov bude v Británii trestné