Viac

  Lesník fiktívne tankoval takmer 900-krát za mesiac, odhalila ho finančná správa

  Kontrolóri finančnej správy odhalili podvodné praktiky podnikateľa, ktorý v snahe znižovať si dane deklaroval fiktívny nákup pohonných látok.

  --- Reklama ---

  Fiktívny nákup pohonných látok

  Na neďalekej čerpacej stanici tankoval až 30-krát denne, priemerne 600 až 900-krát mesačne. Robil to bez vedenia evidencie jázd a evidencie normohodín na používaných strojoch. Výsledkom kontroly bolo zníženie vykázanej straty o sumu takmer 100-tisíc eur. Informovala o tom hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská.

  Podnikateľ zaoberajúci sa lesníctvom a ťažbou dreva v Bratislavskom kraji v daňových priznaniach dlhodobo vykazoval iba stratu. Pri výkone kontroly dane z príjmov kontrolórov zaujal neprimerane vysoký podiel pokladničných dokladov za nákup pohonných látok. Tie tvorili podstatnú časť celkových nákladov a boli vystavené elektronickou registračnou pokladnicou, ktorú používala čerpacia stanica.

  fiktívny nákup pohonných látokZdroj: Shutterstock

  Využitie na podnikateľskú činnosť nedokázal preukázať

  „Kontrolou sme zistili, že daňovník deklaroval nákup pohonných látok do strojov a zariadení s priemerným počtom tankovaní 30-krát za jeden deň. Vo februári a marci tak podľa predložených pokladničných dokladov tankoval zhruba 600-krát mesačne, a v auguste a decembri dokonca takmer 900-krát za mesiac,“ uviedla hovorkyňa finančnej správy. Podnikateľ pritom neviedol evidenciu jázd ani evidenciu normohodín na používaných strojoch.

  --- Reklama ---

  Vzhľadom na nereálnosť deklarovaného množstva pohonných látok v časových intervaloch uvedených na pokladničných dokladoch a bez preukázania ich použitia na vykonávanie podnikateľskej činnosti finančná správa časť výdavkov na nákup pohonných látok z daňových výdavkov vylúčila. Aktívnemu podnikateľovi preto znížila vykázanú stratu takmer o 100-tisíc eur.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Peter Strhan
  Peter Strhan
  Na EMEFKA Daily sa venujem predovšetkým aktuálnym správam zo Slovenska aj zo sveta. Je mi blízka história a politika.

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Šéf envirorezortu Tomáš Taraba reagoval podaním trestného oznámenia na generálnej prokuratúre za údajné zneuctenie štátnych symbolov.

  Taraba podal trestné oznámenie v súvislosti s Dúhovým prideom. Údajne došlo k hanobeniu štátneho znaku

  Povolenie na prevádzku má 172 umelých kúpalísk a 536 bazénov. V prevádzke je aj 13 prírodných kúpalísk s neorganizovanou rekreáciou.

  Slovenskí hygienici vydali varovanie. Tieto prírodné kúpaliská nie sú vhodné na kúpanie

  Polícia hľadá svedkov udalosti v Parchovanoch, pri ktorej zomrel muž

  Slovensko podľa NBS starne a naša ekonomika s ním. Výkonnosť zdravotníctva kríva

  Svet zasiahol obrovský výpadok. Pocítilo to aj letisko v Košiciach

  Prvé dve stíhačky F-16 priletia na Slovensko v pondelok

  Poslanca za SNS fyzicky napadli. Polícia začala trestné stíhanie

  Finančná správa prijala historicky najvyšší počet podaných daňových priznaní