Viac

  Len 20-ročná dcéra izraelského diplomata sa pridala k armáde: Bojuj zo všetkých síl, odkazuje jej

  Celý Izrael sa aktuálne zmieta v strachu a obavách o svojich blízkych. Niektorí boli unesení militantnou skupinou Hamas do Pásma Gazy, iných zavraždili. Aj izraelský veľvyslanec na Cypre Oren Anolik vyjadril strach, pretože nie je len diplomatom, ale aj otcom, informuje o tom portál tvnoviny.sk.

  --- Reklama ---

  Strachovať sa musí o svoju iba 20-ročnu dcéru, ktorá sa dobrovoľne pridala k izraelskej armáde. Na sociálnej sieti X, predtým Twitter, sa podelil s ľuďmi o odkaz, ktorý poslal svojej dcére.

  Láska moja, som na teba veľmi hrdý

  „Okrem toho, že som diplomat, som aj otcom dcéry, ktorá má 20 rokov a slúži ako vojačka v Izraelských obranných silách, momentálne umiestnených len 6 kilometrov od pásma Gazy. Požiadal som svoju dcéru o povolenie podeliť sa s vami o to, čo som jej napísal, a ona súhlasila: ‚Pochopil som, že sa v súčasnosti nachádzate neďaleko miesta, kde sa to deje. Snažím sa nerobiť si starosti, ale nie vždy sa mi to darí.

  Viem, že tvoja túžba významne prispieť izraelskej spoločnosti ťa viedla k tomu, aby si sa dobrovoľne prihlásila do bojovej jednotky, v ktorej pôsobíš. Napriek tomu by som bol oveľa radšej, keby ste sa neocitli v skutočnom boji. Zároveň, ak sa to, nedajbože, stane a ocitnete sa v boji, žiadam ťa, aby si bojovala. Bojuj zo všetkých síl, odhodlania, sily a odvahy.

  --- Reklama ---

  Nedávne udalosti nám opäť pripomenuli, že ak nebudeme bojovať za náš národ, našich ľudí, náš domov a našu spravodlivú vec, neprežijeme. Nemôžem sa prestať obávať a zároveň, láska moja, som na teba veľmi hrdý. Zostaň v bezpečí. Nemôžem sa dočkať, až ťa opäť objímem, len čo sa vojna skončí.'“

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Takto vyzerala streľba na Donalda Trumpa. Útočník je mŕtvy, hlásia zranených

  Trapas amerického prezidenta. Biden na summite NATO predstavil Zelenského ako Putina

  Najdôveryhodnejším slovenským politikom je Pellegrini

  So slovenčinou sa dohovoríš aj v zahraničí. Študenti sa ju učia v týchto štátoch sveta

  Žena zahynula po útoku medveďa počas turistiky v rumunských Južných Karpatoch. Medveďa policajti zastrelili.

  V Karpatoch medveď zabil mladú ženu

  Brazílska federálna polícia obvinila bývalého prezidenta Jaira Bolsonara z defraudácie šperkov v hodnote 6,8 milióna brazílskych realov.

  Brazílsky exprezident je obvinený z defraudácie šperkov v hodnote 6,8 milióna realov

  Rusko v pondelok vykonalo rozsiahly raketový útok na Ukrajinu. Terčom sa stalo aj hlavné mesto Kyjiv či Kryvyj Rih v Dnipropetrovskej oblasti.

  Ruský útok zasiahol najväčšiu detskú nemocnicu v Kyjive

  Parlamentné voľby vo Francúzsku vyhrala ľavica

  V Česku vystrája počasie

  V susednom Česku vystrája počasie. Búrky tam majú prvú obeť