Viac

  Lekárski odborári vyzývajú vládu, aby nezrušila výstavbu nemocnice na Rázsochách

  Lekárske odborové združenie (LOZ) vyzýva vládu, aby neschválila plán zrušiť výstavbu národnej nemocnice na Rázsochách v Bratislave. „Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková podľa medializovaných informácií predloží na rokovanie vlády 29. mája návrh na zrušenie Národnej nemocnice Rázsochy na základe analýzy, ktorú platila Penta,“ uvádza v otvorenom liste adresovanom predsedovi vlády Robertovi Ficovi, predsedovi Hlas-SD Petrovi Pellegrinimu a predsedovi SNS Andrejovi Dankov, uviedol predseda LOZ Peter Visolajský.

  --- Reklama ---

  Ako ďalej pokračuje Visolajský, podľa medializovaných informácií za túto analýzu zaplatila Penta 300 tisíc eur, kým Ministerstvo zdravotníctva SR iba 70 tisíc eur. Penta Hospitals International je podľa jeho slov oficiálne v riadiacom výbore tejto analýzy. „Čo teda od takejto analýzy čakáme, v prospech koho bude? Ak za ňu Penta naozaj zaplatila 300 tisíc eur, pôjde výsledok analýzy proti záujmom Penty?,“ pýta sa Visolajský.

  Nová nemocnica v Bratislave

  Visolajský je presvedčený, že sociálna vláda by nemala rozhodnúť na základe analýzy financovanej finančnou skupinou ani redukovať sociálne istoty občanov. A o dôležitosti funkčnej štátnej koncovej nemocnice pre štát sa Slovensko presvedčilo podľa neho aj v posledných dňoch.

  V roku 2019 vláda Petra Pellegriniho rozhodla o výstavbe Rázsoch. „Medializované plány súčasného ministerstva zdravotníctva sú o to zarážajúcejšie, že projekt Národnej nemocnice Rázsochy je hotový, chýba pár záverečných krokov a môže sa do pár mesiacov začať stavať,“ vysvetľuje Visolajský. Ako ďalej pokračuje, ministerka Dolinková podľa neho plánuje v lokalite Rázsoch postaviť detskú nemocnicu, hoci Národný ústav detských chorôb má dostatok pozemkov na dostavbu na Kramároch a už rozbehnutý projekt veľkej dostavby. „Sťahovanie celého Národného ústavu detských chorôb nemá zmysel a budí dojem účelovosti,“ myslí si Visolajský.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Politológ Koziak: Čaputová zastávala prezidentský úrad dôstojne. Nenechala sa zatiahnuť do nechutných zápasov

  Zamestnávatelia môžu spracovávať PN-ky svojich zamestnancov rýchlejšie a jednoduchšie

  Vlaky na Slovensku v pondelok priebežne meškali desiatky minút aj viac ako hodinu. Na niektorých úsekoch išli za odrieknuté iné spoje alebo autobusy.

  Železničná spoločnosť Slovensko nasadzuje ďalšie telové kamery pre vlakvedúcich. Zvyšujú bezpečnosť vo vlakoch

  V Bratislave sa 18. júna bude konať pochod za slobodu a demokraciu

  Mestské kúpaliská v Bratislave sú pripravené. Päť z nich otvára sezónu už zajtra

  Slovenské a rakúske sanitky plánujú historicky prvú zmluvnú spoluprácu

  Medzinárodné novinárske organizácie vyzývajú na stiahnutie návrhu zákona na zrušenie Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS).

  Ďalšia známa tvár sa vytratí zo slovenských obrazoviek. RTVS opúšťa tento moderátor

  Ďalšie napadnutie medveďa na Slovensku

  V Tatranskej Štrbe a na Štrbskom Plese evidujú zvýšený pohyb medveďov