Viac

  KĽDR v noci vyslala do Južnej Kórei ďalších 350 balónov s odpadkami

  Severná Kórea vypustila v noci na utorok smerom na juh približne 350 balónov s odpadkami. Oznámila to juhokórejská armáda, píše TASR na základe správy agentúry AFP.

  --- Reklama ---

  Na území Južnej Kórei dopadlo zhruba 100 balónov s nákladom odpadkov, najmä v provincii Kjonggi a metropole Soul, priblížila armáda. Dodala, že vrecia pripevnené k balónom obsahovali „väčšinou papierový odpad“, ktorý podľa analýzy nepredstavuje pre verejnosť žiadne bezpečnostné riziko.

  „Juhokórejská armáda je pripravená okamžite viesť psychologickú vojnu… (reakcia) závisí od krokov Severnej Kórey,“ vyhlásili ozbrojené sily Kórejskej republiky.

  Severná Kórea vypustila v noci na utorok smerom na juh približne 350 balónov s odpadkami. Oznámila to juhokórejská armáda.

  Juhokórejský prezident Jun Sok-jol v príhovore pri príležitosti výročia začiatku kórejskej vojny povedal, že vyslanie ďalších balónov s odpadkami je zo strany KĽDR „podlá a iracionálna provokácia“.

  --- Reklama ---

  Dohodu medzi Severnou Kóreou a Ruskom, ktorú minulý týždeň podpísali ruský prezident Vladimir Putin a severokórejský vodca Kim Čong-un, označil Jun za „hrubé porušenie rezolúcií Bezpečnostnej rady OSN“.

  „Naša armáda bude v neustálej pohotovosti… a na akékoľvek provokácie zo strany Severnej Kórey bude reagovať zdrvujúco a rozhodne,“ dodal juhokórejský prezident.

  Pchjongjang vyslal od konca mája do Južnej Kórey už takmer 2000 balónov s odpadkami, napísala agentúra Jonhap. Podľa KĽDR ide o reakciu na balóny s propagandistickými letákmi, ktoré na sever Kórejského polostrova vysielajú juhokórejskí aktivisti.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Takto vyzerala streľba na Donalda Trumpa. Útočník je mŕtvy, hlásia zranených

  Trapas amerického prezidenta. Biden na summite NATO predstavil Zelenského ako Putina

  Najdôveryhodnejším slovenským politikom je Pellegrini

  So slovenčinou sa dohovoríš aj v zahraničí. Študenti sa ju učia v týchto štátoch sveta

  Žena zahynula po útoku medveďa počas turistiky v rumunských Južných Karpatoch. Medveďa policajti zastrelili.

  V Karpatoch medveď zabil mladú ženu

  Brazílska federálna polícia obvinila bývalého prezidenta Jaira Bolsonara z defraudácie šperkov v hodnote 6,8 milióna brazílskych realov.

  Brazílsky exprezident je obvinený z defraudácie šperkov v hodnote 6,8 milióna realov

  Rusko v pondelok vykonalo rozsiahly raketový útok na Ukrajinu. Terčom sa stalo aj hlavné mesto Kyjiv či Kryvyj Rih v Dnipropetrovskej oblasti.

  Ruský útok zasiahol najväčšiu detskú nemocnicu v Kyjive

  Parlamentné voľby vo Francúzsku vyhrala ľavica

  V Česku vystrája počasie

  V susednom Česku vystrája počasie. Búrky tam majú prvú obeť