Viac

  KDH chce podať návrh na odvolanie podpredsedu parlamentu Ľ. Blahu

  Poslanci Národnej rady (NR) SR za KDH chcú odovzdať návrh na odvolanie Ľuboša Blahu (Smer-SD) z postu podpredsedu parlamentu v utorok (7. 11.). Pre TASR to uviedla predsedníčka klubu KDH Martina Holečková s tým, že zozbierali potrebný počet 30 podpisov poslancov na podanie návrhu. Predpokladá, že poslanci by mohli o návrhu rokovať 14. novembra pred schôdzou o programovom vyhlásení vlády.

  --- Reklama ---

  „KDH už získalo potrebný počet 30 podpisov na odvolanie Ľuboša Blahu. Návrh na jeho odvolanie by sme chceli odovzdať v utorok a predpokladáme, že mimoriadna schôdza o jeho odvolávaní by mohla byť v utorok 14. novembra pred schôdzou o programovom vyhlásení vlády,“ uviedla Holečková.

  Poslanci Národnej rady (NR) SR za KDH chcú odovzdať návrh na odvolanie Ľuboša Blahu (Smer-SD) z postu podpredsedu parlamentu v utorokZdroj: TASR

  Poslanci tak reagujú na video, v ktorom Blaha vo svojej kancelárii zvesil portrét prezidentky Zuzany Čaputovej a odstránil vlajku Európskej únie. „Dôvody, pre ktoré chceme Blahu odvolať, sú dehonestujúce správanie sa voči úradu prezidenta, zavesenie portrétu zahraničného predstaviteľa komunistického režimu a masového vraha a spochybňovanie nášho členstva v Európskej únii,“ doplnila Holečková.

  Podpisy k návrhu dodali aj poslanci za SaS, potvrdila to v pondelok poslankyňa Mária Kolíková (SaS). Podporu schôdze k odvolaniu Blahu avizovali aj poslanci z hnutia Slovensko.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Politológ Koziak: Čaputová zastávala prezidentský úrad dôstojne. Nenechala sa zatiahnuť do nechutných zápasov

  Zamestnávatelia môžu spracovávať PN-ky svojich zamestnancov rýchlejšie a jednoduchšie

  Vlaky na Slovensku v pondelok priebežne meškali desiatky minút aj viac ako hodinu. Na niektorých úsekoch išli za odrieknuté iné spoje alebo autobusy.

  Železničná spoločnosť Slovensko nasadzuje ďalšie telové kamery pre vlakvedúcich. Zvyšujú bezpečnosť vo vlakoch

  V Bratislave sa 18. júna bude konať pochod za slobodu a demokraciu

  Mestské kúpaliská v Bratislave sú pripravené. Päť z nich otvára sezónu už zajtra

  Slovenské a rakúske sanitky plánujú historicky prvú zmluvnú spoluprácu

  Medzinárodné novinárske organizácie vyzývajú na stiahnutie návrhu zákona na zrušenie Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS).

  Ďalšia známa tvár sa vytratí zo slovenských obrazoviek. RTVS opúšťa tento moderátor

  Ďalšie napadnutie medveďa na Slovensku

  V Tatranskej Štrbe a na Štrbskom Plese evidujú zvýšený pohyb medveďov