Viac

  Kapela Kiss predáva švédskej spoločnosti svoju obchodnú značku aj hudbu

  Americká rocková kapela Kiss predáva svoju obchodnú značku, kompletnú zbierku skladieb a duševné vlastníctvo švédskej spoločnosti Pophouse Entertainment. Celková hodnota kontraktu prevyšuje 300 miliónov amerických dolárov, informuje TASR s odvolaním sa na štvrtkové správy agentúry AP a stanice ABC News.

  --- Reklama ---

  Generálny riaditeľ Pophouse Entertainment Per Sundin uviedol, že ich cieľom je sprostredkovať Kiss ďalším generáciám. Basgitarista Gene Simmons ako jeden zo spoluzakladateľov kapely fanúšikov uistil, že ide o spoluprácu.

  Spoluzakladateľom Pophouse Entertainment je spevák švédskej skupiny ABBA Björn Ulvaeus. Táto spoločnosť sa vlani pri príležitosti rozlúčkového turné Kiss podieľala aj na vytvorení digitálnych podobizní (avatarov) členov kapely. V roku 2027 by mala byť v USA s využitím týchto avatarov spustená šou Kiss.

  Zdroj: Shutterstock

  Presný spôsob použitia avatarov ešte nie je známy. Sundin podľa ABC uviedol, že fanúšikovia môžu očakávať životopisný film či dokument.

  --- Reklama ---

  Skupinu Kiss založil basgitarista a spevák Gene Simmons v roku 1973 v New Yorku spolu s Paulom Stanleym (spev a gitara), Ace Freheym (spev a gitara) a Peterom Crissom (spev a bicie). Stali sa známymi najmä vďaka pomaľovaným tváram a kostýmom. Zostava formácie sa neskôr viackrát menila.

  Medzi ich najznámejšie skladby patria „Rock and Roll All Nite“, „I Was Made for Lovin‘ You“, „Lick It Up“, „Detroit Rock City“ alebo „Crazy Crazy Nights“.

  Svoje pôsobenie skupina ukončila vlani v decembri dvoma vystúpeniami v newyorskej hale Madison Square Garden, kde Simmonsa a Stanleyho doplnili gitarista Tommy Thayer a Eric Singer na bicích.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Polícia v Paríži zadržala podozrivého muža z iránskeho konzulátu

  F1: Stroll ovládol jediný tréning na VC Číny. Druhý skončil Piastri, tretí Verstappen

  Izrael v noci zaútočil na Irán. Ide o odvetu za jeho víkendový útok

  Európa chce od Číny dve veci. Nie je však isté či ich dostane

  NHL: Tampa Bay sa pred play off naladila víťazstvom nad Torontom

  Amsterdam zaviedol nové opatrenia proti masovému turizmu

  Bezpečnostné orgány v Rumunsku oznámili, že do krajiny vstúpili ruskí špióni, ktorí boli infiltrovaní medzi ukrajinskými utečencami.

  Rumuni medzi ukrajinskými utečencami zachytili ruských špiónov

  Český Senát umožnil, aby boli prijaté nové pravidlá pre partnerstvá párov rovnakého pohlavia. Môžu byť prijaté už vo štvrtok.

  Český senát umožnil prijatie nových pravidiel pre zväzky párov rovnakého pohlavia