Viac

  Kamerový záznam odhalil silu včerajšieho zemetrasenia. Toto spôsobilo v predajni v Humennom

  Východ Slovenska v pondelok (9. 10.) večer zasiahlo zemetrasenie. Malo mať silu 4,9 lokálneho magnitúda. Bolo v hĺbke 17,8 kilometra. Epicentrum sa malo nachádzať v katastri obce Ďapalovce v okrese Vranov nad Topľou, informovala TASR.

  --- Reklama ---

  Otrasy bolo cítiť na viacerých miestach v Prešovskom a Košickom kraji. Niektorí evidujú popukané steny, popadanú omietku, porozbíjané obrazy, zrkadlá zo stien či vázy.

  Zničená predajňa

  Zemetrasenie spôsobilo materiálne škody aj v jednej z predajní drogérie v Humennom. Vďaka kamerovému záznamu si môžeš pozrieť, čo sa v predajni odohrávalo v inkriminovaných sekundách.

  Mesto Humenné eviduje následkom zemetrasenia okrem havárie na teplovodnom potrubí aj povrchové poškodenia budov Materskej školy Mierová a bytových a nebytových priestorov na Ulici 26. novembra, tzv. Chemlonského internátu. TASR o tom informoval humenský mestský úrad.

  --- Reklama ---

  Kvôli havárii teplovodu bola nutná odstávka teplej vody pre lokality Sídlisko I a ulice Mierová a Sládkovičova. Humenská energetická spoločnosť zistila po zemetrasení netesnosť na hlavnom primárnom rozvode na ulici Pugačevova. Zhoršili sa parametre dodávky teplej vody a jej dopĺňanie bolo veľmi vysoké.

  Menšie praskliny stien a opadanú omietku zaznamenali tiež v budove mestského úradu, najmä na 3. a 4. poschodí. „Žiadne hlásenia od obyvateľov o vážnych poškodeniach objektov rôzneho typu samospráva zatiaľ neeviduje. Od rána prebieha komunikácia s predsedami Spoločenstiev vlastníkov bytov, stále situáciu zisťujeme,“ doplnil Škuba.

  Autor

  Matej Mičík
  Matej Mičík
  Svoje žurnalistické vzdelanie som nadobudol na Univerzite Komenského v Bratislave. Venujem sa najmä aktuálnemu obsahu, ktorý sa týka Slovenska.

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Väčšina Slovákov má záujem o investovanie do kryptomien, ukázal prieskum

  Správa, ktorá nepoteší slovenských fajčiarov. Elektronické cigarety a nikotínové vrecúška budú drahšie

  Vo výrobnej hale v Sučanoch vypukol požiar, horí aj strecha

  Slováci nedôverujú médiám. Prieskum priniesol najhorší výsledok za 8 rokov

  Slovensko sa v Svetovej ročenke konkurencieschopnosti prepadlo o šesť priečok

  Obrovské prekvapenie. Slovenskí futbalisti zdolali tretí najlepší tím na svete

  Policajt mimo služby začul dron a odhalil pašované cigarety

  Muž roky týral ženu v garáži, už je v rukách polície