Viac

  Kaliňák: Fico sa vráti možno už o pár dní. Stále však chodí o barlách a následky budú trvalé

  Premiér Robert Fico (Smer-SD) sa vráti k svojím pracovným povinnostiam zrejme už čoskoro. Minister obrany Robert Kaliňák (Smer-SD) pre TA3 povedal, že premiér sa ukáže na verejnosti už začiatkom júla. Nevylúčil, že sa zúčastní aj na oslavách štátneho sviatku svätého Cyrila a Metoda, ktoré sa uskutočnia v piatok 5. júla.

  --- Reklama ---

  „Nebudem však predbiehať, rozhodujúci je zdravotný stav. To, že by takú vôľu mal, o tom nepochybujem. Najradšej by bol v práci aj pred dvoma týždňami, on je extrémne pracovitý workoholik, ale to zranenie bolo natoľko vážne, že to bolí a nie je to úplne jednoduché,“ uviedol Kaliňák. Dodal, že Ficova pevná vôľa a silná fyzická konštitúcia mu umožňuje, aby rehabilitácia prebiehala uspokojivo. „S postupným nabiehaním na systém by to už koncom augusta mohlo byť na sto percent, ako to bývalo za starých čias,“ uviedol Kaliňák.

  Kaliňák plánuje diskusiu k obrannej dohode s USA

  Ficov zdravotný stav sa podľa neho zlepšil, no stále chodí o barlách. „Priestrel panvy či bedrového kĺbu je podobný trieštivej zlomenine. Tým pádom je doba liečby dlhšia a následky sa nedajú úplne odstrániť,“ poukázal. Minister obrany zároveň dodal, že následky sú trvalé a predsedu vlády preto ešte dlhší čas uvidíme s pohybovým obmedzením. „To už nezmeníte, raz tam tá diera je, tak tam je. Čo sa týka zranení vnútorných orgánov, tak situácia sa stabilizuje. Chce to ešte nejaké týždne a bude to lepšie,“ skonštatoval.

  Premiéra Roberta Fica (Smer-SD) postrelil 15. mája v Handlovej atentátnik Juraj C. Zaútočil pred domom kultúry, kde v ten deň zasadala vláda. Stalo sa to v čase, keď premiér išiel medzi ľudí. Strelec trafil Fica štyrikrát z bezprostrednej blízkosti.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Druhá zahraničná cesta prezidenta Petra Pellegriniho viedla do Poľska, kde ho dnes vo Varšave prijal poľský prezident Andrzej Duda.

  Prezident SR odsúdil streľbu na D. Trumpa a prerastanie násilia do politiky

  Po páde stanu na festivale Pohoda zasahovalo 30 hasičov

  Polícia začala pre pád stanu na festivale Pohoda trestné stíhanie

  Slovensko zažíva energetickú kalamitu. Bez prúdu je viac ako 10-tisíc domácností na celom území krajiny

  Pandemická skupina má o zdravotných predpisoch rokovať opäť v auguste

  Hygienickým požiadavkám na kúpanie nevyhoveli 4 vodné plochy a jedno kúpalisko

  Ak potrebujú slovenské domácnosti šetriť, 66 % z nich obmedzí najmä nákupy oblečenia. Vyplýva to z prieskumu spoločnosti KRUK.

  Slováci riešia obsah svojej poistky až, keď je neskoro

  podvodom vylákali takmer 30-tisíc eur

  Viac než polovica zamestnancov považuje možnosť pracovať z domu za samozrejmosť, ukázal prieskum