Viac

  Izraelská armáda tvrdí, že už celkom obkľúčila mesto Gaza

  Izraelská armáda vo štvrtok večer oznámila, že obkľúčila mesto Gaza, metropolu palestínskeho pásma Gazy. Informoval o tom hovorca armády Daniel Hagari. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

  --- Reklama ---

  „Izraelské jednotky dokončili obkľúčenie mesta Gaza, centra aktivít teroristickej organizácie Hamas,“ uviedol Hagari. Zároveň vyhlásil, že o prímerí sa v súčasnosti vôbec neuvažuje.

  Izraelský premiér Benjamin Netanjahu však podľa miestnych médií zvažuje výzvu USA na humanitárne prestávky v bojoch.

  Izraelská armáda vo štvrtok večer oznámila, že obkľúčila mesto Gaza

  Izraelská armáda medzičasom tiež informovala, že v pásme Gazy „eliminovala“ vo štvrtok vyše 130 teroristov. Podľa agentúry DPA pritom nebolo bezprostredne jasné, či tým myslela, že týchto 130 osôb zabila. Ozbrojené krídlo Hamasu – brigády Izzadína Kassáma – reagovalo na oznámenia Izraela vyhlásením, že „Gaza bude pre Izrael historickým prekliatím“.

  --- Reklama ---

  Izraelská armáda vedie od minulého piatku v pásme Gazy ťažké boje proti militantom. Počas štvrtkovej pozemnej operácie sa jej vojakom údajne podarilo zničiť zariadenia patriace k vojenskej infraštruktúre Hamasu, ako aj množstvo zbraní týchto militantov.

  Izrael vo štvrtok podporil pozemnú ofenzívu aj lietadlami, ktoré zaútočili na niekoľko veliteľských a kontrolných stanovíšť vysokopostavených členov Hamasu. Terčom útoku bola podľa armády „teroristická infraštruktúra“ v civilných oblastiach. Izrael ešte pred týmito zásahmi uvádzal, že od začiatku vojny zasiahol v pásme Gazy celkovo už vyše 12.000 cieľov.

  Konflikt medzi Izraelom a palestínskym hnutím Hamas vypukol 7. októbra po koordinovaných útokoch Hamasu na izraelské územie, ktoré si vyžiadali 1400 obetí. Izraelská armáda reagovala odvetnými náletmi na pásmo Gazy, pri ktorých podľa tamojších úradov dosiaľ zahynulo viac ako 9000 ľudí.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Celkovo 994 antisemitských incidentov zaznamenali v Nemecku v prvom mesiaci vojny medzi Izraelom a palestínskym militantným hnutím Hamas.

  Nemecko zažilo od 7. októbra takmer 1000 antisemitských incidentov

  Americká, európska a ukrajinská polícia zadržali lídra hackerskej skupiny operujúcej z Ukrajiny. Gang pracoval s ransomvérom.

  Policajti z viacerých krajín na Ukrajine zadržali lídra hackerskej skupiny

  Nepriaznivé zimné počasie si na Ukrajine vyžiadalo už desať obetí na životoch a 23 zranených.

  Nepriaznivé počasie si na Ukrajine vyžiadalo už desať mŕtvych

  Súd v Pekingu v pondelok otvoril nové pojednávanie v prípade odškodného pre rodiny pasažierov zmiznutého letu MH370.

  Príbuzní pasažierov zmiznutého letu Malaysia Airlines žiadajú nové vyšetrovanie

  Straty ruskej armády na Ukrajine sú obrovské

  Rusko na Ukrajine za posledných 6 týždňov stratilo najviac vojakov od začiatku invázie

  V Českej republike sa v pondelok koná veľký štrajk proti vládnemu konsolidačnému balíčku.

  V Česku prebieha rozsiahly štrajk učiteľov

  Ruská armáda oznámila, že postúpila severozápadne a juhovýchodne od mesta Avdijivka v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny.

  Rusi obsadili časť priemyselnej zóny v meste Avdijivka

  Izrael zabil na Západnom brehu Jordánu najmenej osem ľudí, tvrdia Palestínčania