Viac

  Izrael zabil na Západnom brehu Jordánu najmenej osem ľudí, tvrdia Palestínčania

  Izraelskí vojaci operujúci na okupovanom západnom brehu Jordánu zabili počas posledných 24 hodín najmenej osem Palestínčanov. Informovalo o tom v nedeľu miestne ministerstvo zdravotníctva. TASR správu prevzala od agentúry AP.

  --- Reklama ---

  Ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že od sobotného rána bolo v meste Džanín zabitých päť ľudí, na iných miestach Západného brehu prišli o život traja Palestínčania.

  Izraelskí vojaci vstúpili do utečeneckého tábora v Džaníne, aby zatkli Palestínčana podozrivého z vraždy dvoch Izraelčanov, ktorá sa stala začiatkom tohto roka. Nedeľné vyhlásenie izraelskej armády obete nespomína, no konštatuje, že ozbrojené sily naďalej operujú v danej oblasti.

  V Pásme Gazy medzitým tretím dňom pokračuje prímerie medzi Izraelom a palestínskymi militantmi z Hamasu, počas ktorého prebieha výmena väzňov a prúdi tam humanitárna pomoc.

  --- Reklama ---
  Zdroj: TASR

  V piatok palestínske militantné hnutie Hamas prepustilo prvú skupinu 24 rukojemníkov vrátane 13 izraelských občanov a 11 cudzincov. Výmenou za to Izrael prepustil zo svojich väzníc 39 palestínskych väzňov.

  O deň neskôr Hamas prepustil druhú skupinu 17 rukojemníkov. Výmenou za to bolo z izraelských väzníc prepustení ďalší Palestínčania.

  Militanti Hamasu a ďalších skupín zabili 7. októbra pri masakroch a útokoch v oblastiach Izraela hraničiacich s Pásmom Gazy viac než 1200 ľudí. Ďalších vyše 240 ľudí so sebou odvliekli ako rukojemníkov. Izraelská armáda následne spustila nálety na ciele Hamasu v Gaze a neskôr tam vyslala svoje pozemné sily. Podľa ministerstva zdravotníctva v Pásme Gazy, ktoré je pod kontrolou Hamasu, prekročil počet zabitých Palestínčanov 14-tisíc.

  Izrael na území Západného breho Jordánu bezprostredne po útoku sprísnil bezpečnostné opatrenia, uzavrel hraničné priechody a kontrolné stanovištia.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  U našich susedov našli v priebehu jedného dňa päť mŕtvych tiel. Išlo o ženy

  Von der Leyenová: Európska komisia uvoľní zmrazené financie pre Poľsko

  Maďarský parlament bude voliť nového prezidenta v pondelok

  Británia oznámila nové sankcie proti Rusku. Urobila tak pri príležitosti blížiaceho sa druhého výročia vojny na Ukrajine...

  Demokratická únia Maďarov na Ukrajine (UMDSZ) podporuje rozhodnutie začať prístupové rokovania EÚ s Kyjevom.

  Kto bude ďalším prezidentom Maďarska? Orbánova strana má svojho kandidáta

  Austrálskeho biskupa obvinili zo sexuálnych zločinov. Ide o činy spred desiatich rokov

  Biden sa vulgárne vyjadril na adresu Putina. Nazval ho „šialený s***n syn“

  Poslanci Európskeho parlamentu (EP) v stredajšom hlasovaní v Štrasburgu prijali uznesenie, ktoré kritizuje návrh novely Trestného zákona.

  Vláda: Zabezpečenie eurovolieb má stáť takmer 14 miliónov eur