Viac

  Ivan Korčok vyhral v šiestich krajských mestách. Peter Pellegrini si získal voličov v Žiline a Nitre

  V prvom kole prezidentských volieb podľa neoficiálnych výsledkov zvíťazil Ivan Korčok v šiestich z ôsmich krajských miest. Jednoznačne silnú podporu získal v Bratislave, Košiciach, Prešove, Banskej Bystrici a v Trnave. Tesne si pripísal víťazstvo v Trenčíne. Jeho hlavný protikandidát Peter Pellegrini zvíťazil len v dvoch krajských mestách, a to v Žiline a v Nitre.

  --- Reklama ---

  V Bratislave s vysokým náskokom zvíťazil Ivan Korčok, keď ho zakrúžkovalo 65,67 % oprávnených voličov. Petrovi Pellegrinimu dalo svoj hlas 21,23 % voličov v hlavnom meste. Nad 50 percent získal Ivan Korčok aj v Košiciach, konkrétne 55,37 %. Druhý z favoritov získal v najväčšom meste na východe krajiny 27,44 % platných hlasov voličov.

  Zdroj: TASR - Jaroslav Novák
  TASR – Jaroslav Novák

  Tretí najvyšší percentuálny počet krúžkov získal celoslovenský víťaz prezidentských volieb v prvom kole v Banskej Bystrici (46,61 %). Pellegrini získal v tomto meste 38,98 %. Takmer 46 percent si pripísal Korčok v Prešove, Pellegrini tu získal o desať percent hlasov menej, zhruba 35 %.

  Posledným krajským mestom s výrazným víťazstvom Ivana Korčoka je Trnava, kde získal podporu 44,47 %. Petra Pellegriniho v Trnave volilo 37,13 %. O necelé tri percentá vyhral Ivan Korčok (41,96 %) nad svojim súperom Petrom Pellegrinim (39,22 %) v Trenčíne.

  --- Reklama ---

  Ani v jednom krajskom meste však Peter Pellegrini nezískal nadpolovičnú väčšinu hlasov, v oboch mestách bolo víťazstvo veľmi tesné. V Nitre získal Pellegrini 46,61 % a v Žiline 41,18 %. Nad štyridsať percent si pripísal v oboch krajských mestách aj víťaz prvého kola prezidentských volieb. V Žiline Ivana Korčoka krúžkovalo 40,40 % oprávnených voličov a v Nitre 40,31 %.

  Oficiálne výsledky zverejní Štatistický úrad SR (ŠÚ) v nedeľu 24. marca okolo obeda.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Pod zámienkou investovania peňazí do kryptomien podvodníci pripravili poškodeného o viac ako 100-tisíc eur.

  Polícia vyšetruje kryptomenový podvod, poškodený prišiel o viac ako 100-tisíc eur

  Pre ochranu detí v digitálnom priestore vznikne Centrum bezpečného internetu a okrem iného bude pripravený návrh pre úpravu liniek pomoci.

  Vznikne centrum určené na ochranu detí na internete

  Polícia obvinila 42-ročného muža z prečinu útoku na verejného činiteľa. Zavolal na tiesňovú linku a vyhrážal sa policajtovi zabitím.

  Muž sa na tiesňovej linke vyhrážal zabitím policajta: „Keby som mal nožík, zabijem ho na mieste!“

  Bratislavčan podával ľuďom opiáty, vytvoril u nich závislosť

  Rozsiahly požiar zasiahol v stredu chatrče v Stropkove v lokalite Za jarkom. Zhorelo deväť obydlí, v ktorých bývalo 46 obyvateľov.

  V osade v Stropkove horelo deväť chatrčí

  Juraj Slafkovský síce v ostatných troch zápasoch zámorskej NHL nebodoval, stále má šancu dostať sa na hranicu 20 gólov a 50 bodov v sezóne.

  Kapitán Montrealu vidí Slafkovského v budúcnosti ako jedného z najlepších krídelníkov v NHL

  Podpora autoritárskych strán dosahuje v Európe rekordne najvyššiu úroveň. Informoval o tom Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika.

  Podpora autoritárskych strán dosahuje v Európe rekordne najvyššiu úroveň

  Najdôveryhodnejším politikom na Slovensku je novozvolený prezident a predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini. Dôveruje mu 49 percent opýtaných.

  Najdôveryhodnejším slovenským politikom je Pelllegrini