Viac

  Igor Matovič podáva trestné oznámenie na Roberta Kaliňáka

  Bývalý premiér a predseda hnutia OĽaNO a priatelia Igor Matovič podáva trestné oznámenie na Roberta Kaliňáka (Smer-SD). Deje sa tak v súvislosti s potýčkou, ku ktorej medzi nimi došlo pred niekoľkými dňami.

  --- Reklama ---

  Ako Matovič uviedol pre médiá pred budovou Generálnej prokuratúry, identifikovali celkovo štyroch páchateľov, ktorí podľa právnikov spáchali viacero trestných činov.

  Matovič dodal, že hoci pôvodne avizoval, že nemá v úmysle podávať trestné oznámenie, oslovilo ho viacero špičkových právnikov. Údajne mu povedali, že Slovensko má príležitosť dostať Kaliňáka do väzenia, a on „neodolal pokušeniu a chce pomôcť Slovensku v očiste“. Kaliňáka označil za „slovenského Al Caponeho“ a prirovnal ho k slávnemu americkému zločincovi. Caponemu orgány spravodlivosti tiež nevedeli dokázať zločiny, ktoré páchal, až do momentu, kým ho zavreli pre daňové úniky.

  „A to isté, si myslím, že teraz urobil Kaliňák so svojím osudom,“ povedal Matovič. Slovensko by mu podľa šéfa Obyčajných ľudí len ťažko dokazovalo iné zločiny, no pred časom sa Slovensku naskytla príležitosť, aby Kaliňáka dostali do väzenia.

  --- Reklama ---
  Bývalý premiér a predseda hnutia OĽaNO a priatelia Igor Matovič podáva trestné oznámenie na Roberta KaliňákaZdroj: TASR

  Stanovisko právnikov

  Podľa Matoviča právnici identifikovali, že Kaliňák počas daného incidentu spáchal za niekoľko minút prinajmenšom tri trestné činy. Ide vraj o trestný čin lúpeže, trestný čin poškodzovania cudzej veci formou spolupáchateľstva a trestný čin útoku na verejného činiteľa.

  „Vzhľadom na to, že tieto trestné činy boli páchané s osobitným motívom, čo je priťažujúca okolnosť, a zároveň voči chránenej osobe, čo je tiež priťažujúca okolnosť, tak trestná sadzba je v prípade týchto trestných činov od sedem do 12 rokov. Ak sa preukáže ešte aj spolupáchateľstvo, tak tá trestná sadzba môže byť aj vyššia,“ povedal Matovič. Dodal, že koná v mene verejného záujmu.

  „Kvôli sebe by som to nerobil. Znesiem dve aj viacero tých faciek,“ tvrdí líder OĽaNO a priatelia. „Ale keď mi naozaj špičkoví právnici hovoria, že to sú nespochybniteľné a dôkazmi vydokladované, aj od vás (novinárov, pozn. SITA) na viacerých kamerách zachytené páchania trestných činov, tak poďme zavrieť slovenského Al Caponeho do basy, za jeho zločiny, ktoré takto evidentne spáchal,“ vraví Matovič. Odmietol menovať slovenské právnické elity, ktoré mu poradili podať trestné oznámenie, no prezradil, že traja z nich boli známi právnici, ktorých vídať aj v médiách.

  Kaliňákova vina je vraj jednoznačná

  To, či sú činy Kaliňáka dostačujúce na jeho uväznenie, podľa predsedu Obyčajných ľudí musí vyhodnotiť súd a vyšetrovatelia. Podľa právnikov vraj Kaliňák trestné činy jednoznačne spáchal.

  „Ten trestný čin lúpeže hovorí o tom, že kto sa vám pod hrozbou násilia alebo za použitia násilia snaží odcudziť vec, ktorá vám patrí, tak spácha trestný čin lúpeže. Tam to bolo evidentné. Z jednej strany ma ťahal jeho bývalý štátny tajomník Marián Saloň, ktorý je takisto predmetom tohto trestného oznámenia, z druhej strany Robert Kaliňák, aj potom so spolupáchateľom Glückom,“ hovorí Matovič. Poukazuje na to, že pri „druhej bombe do tváre“ mu Kaliňák držal ruky, aby ho Glück mohol udrieť. Tvrdí tiež, že majú k dispozícii aj ďalšie zábery, z interiéru auta, ktoré dosiaľ neboli zverejnené. Dôkazov majú podľa neho dostatok.

  Igor Matovič v stredu 13. septembra narušil tlačovku strany Smer-SD k nelegálnej migrácii. Na miesto tlačovej konferencie pred Úrad vlády prišiel autom s ampliónmi. Strane vyčítal, že zaviedla tlačivá na legalizovanie dočasného pobytu nelegálnych migrantov. Členovia strany sa snažili jeho vystúpenie prekaziť, pričom došlo k fyzickým potýčkam.

  Zdroj :
  SITA

  Autor

  Peter Strhan
  Peter Strhan
  Na EMEFKA Daily sa venujem predovšetkým aktuálnym správam zo Slovenska aj zo sveta. Je mi blízka história a politika.

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Trnavský poslanec neberie za svoju prácu ani euro, poslanecké odmeny necháva mestu

  Trnavský poslanec neberie za svoju prácu ani euro, poslanecké odmeny necháva mestu

  Eurozóna nad infláciou ešte nevyhrala, ďalší pokles bude pomalší

  Eurozóna nad infláciou ešte nevyhrala, ďalší pokles bude pomalší

  Ceny palív sa udržia na znížených úrovniach, analytik dokonca vidí priestor aj na zlacňovanie

  Ceny palív sa udržia na znížených úrovniach, analytik dokonca vidí priestor aj na zlacňovanie

  Robert Fico, Peter Pellegrini, NR SR

  Strana Smer by podporila Pellegriniho prípadnú prezidentskú kandidatúru

  SHMÚ upozorňuje na poľadovicu, očakáva aj sneženie a tvorbu snehových jazykov

  Slovensko sa zahalilo do snehu. Na týchto miestach napadne až 35 centimetrov

  O predvianočné brigády sa zvýšil záujem, najmä však u pracujúcich

  O predvianočné brigády sa zvýšil záujem, najmä však u pracujúcich

  Falošný policajt

  Mimoriadne pátranie: Zmizol len 4-ročný chlapček z Bratislavy. Ak ste ho videli, kontaktujte políciu

  Ľudia by si mali dávať pozor na kupovanie zvierat z nelegálneho chovu

  Ľudia by si mali dávať pozor na kupovanie zvierat z nelegálneho chovu