Viac

  Grécko: Pasažieri jachty ohňostrojom zapálili jediný les na ostrove Hydra

  Grécki hasiči boli aj v priebehu soboty v pohotovosti v súvislosti s množstvo požiarov v celej krajine. Pobúrenie vyvolalo konanie pasažierov jednej jachty pri pobreží ostrova Hydra, ktorí v noci na sobotu napriek varovaniam pred manipuláciou s ohňom odpálili ohňostroj. Iskry následne zapálili jediný borovicový les na tomto ostrove, informuje TASR podľa agentúry DPA.

  --- Reklama ---

  Páchatelia sa spočiatku pokúšali vzniknutý požiar sami uhasiť, následne však boli nútení zavolať hasičov. Ide pritom o nedostupnú oblasť; hasiči môžu požiar hasiť jedine zo vzduchu alebo z mora a doposiaľ sa ho nepodarilo dostať pod kontrolu.

  Starosta ostrova Hydra reagoval v rozhovore pre grécku televíziu mimoriadne pobúrene a oznámil, že nezávisle od ústredných úradov podajú na páchateľov trestné oznámenia aj obyvatelia ostrova, píše DPA.

  Grécko: Pasažieri jachty ohňostrojom zapálili jediný les na ostrove HydraZdroj: Shutterstock

  Podľa informácií gréckych hasičov vypuklo v krajine za uplynulých 24 hodín až 64 požiarov lesných porastov. Zvlášť problematická bola v tejto súvislosti v sobotu oblasť na severozápade Peloponézskeho polostrova. Aj keď sa hasičom podarilo situáciu dostať pod kontrolu, obavy vzbudzovali predpovede silného vetra. Evakuovať už museli dovedna sedem obcí.

  --- Reklama ---

  Tamojším úradom sa len zriedka podarí zadržať podozrivých podpaľačov, nedávno však chytili muža, ktorého viaceré kamery zachytili, ako východne od metropoly Atény založil požiar. Plamene sa podarilo uhasiť až po dvoch dňoch, píše DPA. Tresty za úmyselné podpaľačstvo alebo spôsobenie požiaru z nedbanlivosti sa vlani v Grécku drasticky zvýšili. Popri vysokých peňažných pokutách hrozí aj za neúmyselné spôsobenie požiaru väzenie až do výšky desiatich rokov.

  Grécka civilná obrana v sobotu informovala, že nebezpečenstvo lesných požiarov zostáva vysoké vo viacerých regiónoch krajiny počas celého víkendu, dodáva DPA.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Takto vyzerala streľba na Donalda Trumpa. Útočník je mŕtvy, hlásia zranených

  Trapas amerického prezidenta. Biden na summite NATO predstavil Zelenského ako Putina

  Najdôveryhodnejším slovenským politikom je Pellegrini

  So slovenčinou sa dohovoríš aj v zahraničí. Študenti sa ju učia v týchto štátoch sveta

  Žena zahynula po útoku medveďa počas turistiky v rumunských Južných Karpatoch. Medveďa policajti zastrelili.

  V Karpatoch medveď zabil mladú ženu

  Brazílska federálna polícia obvinila bývalého prezidenta Jaira Bolsonara z defraudácie šperkov v hodnote 6,8 milióna brazílskych realov.

  Brazílsky exprezident je obvinený z defraudácie šperkov v hodnote 6,8 milióna realov

  Rusko v pondelok vykonalo rozsiahly raketový útok na Ukrajinu. Terčom sa stalo aj hlavné mesto Kyjiv či Kryvyj Rih v Dnipropetrovskej oblasti.

  Ruský útok zasiahol najväčšiu detskú nemocnicu v Kyjive

  Parlamentné voľby vo Francúzsku vyhrala ľavica

  V Česku vystrája počasie

  V susednom Česku vystrája počasie. Búrky tam majú prvú obeť