Viac

  Fico informoval o prerozdelení ministerstiev, mená zatiaľ neprezradil

  Predseda Smeru-SD Robert Fico po podpise koaličnej dohody zverejnil prerozdelenie ministerstiev. Mená zatiaľ nepovedal. Po zasadnutí orgánov koaličných strán Smer-SD, Hlas-SD a SNS ich chce najprv oznámiť prezidentke SR Zuzane Čaputovej.

  --- Reklama ---

  Premiérsky post má zastávať nominant Smeru-SD. Smer-SD má obsadiť ministerstvá spravodlivosti, dopravy, financií, zahraničných vecí, obrany a tiež pôdohospodárstva.

  prerozdelenie ministerstiev

  Hlasu-SD majú patriť posty ministrov vnútra, hospodárstva, zdravotníctva a tiež ministra investícií a regionálneho rozvoja a ministra práce a školstva. Rovnako má obsadiť post podpredsedu vlády pre plán obnovy a odolnosti.

  SNS bude nominovať ministra životného prostredia a kultúry. Dohodnuté prerozdelenie ministerstiev počíta s tým, že národniarom má patriť aj post šéfa nového ministerstva športu a cestovného ruchu, ktoré sa zriadi od 1. januára 2024. Fico priblížil, že vo vláde budú po menovaní traja podpredsedovia vlády. Každej koaličnej strane podľa jeho slov prináleží funkcia jedného.

  --- Reklama ---

  Potvrdil, že predsedom Národnej rady (NR) SR má byť nominant Hlasu-SD. Koaličné strany nominujú aj podpredsedov, jedného má navrhnúť opozícia. Do toho koalícia hovoriť nemieni.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Šéf envirorezortu Tomáš Taraba reagoval podaním trestného oznámenia na generálnej prokuratúre za údajné zneuctenie štátnych symbolov.

  Taraba podal trestné oznámenie v súvislosti s Dúhovým prideom. Údajne došlo k hanobeniu štátneho znaku

  Povolenie na prevádzku má 172 umelých kúpalísk a 536 bazénov. V prevádzke je aj 13 prírodných kúpalísk s neorganizovanou rekreáciou.

  Slovenskí hygienici vydali varovanie. Tieto prírodné kúpaliská nie sú vhodné na kúpanie

  Polícia hľadá svedkov udalosti v Parchovanoch, pri ktorej zomrel muž

  Slovensko podľa NBS starne a naša ekonomika s ním. Výkonnosť zdravotníctva kríva

  Svet zasiahol obrovský výpadok. Pocítilo to aj letisko v Košiciach

  Prvé dve stíhačky F-16 priletia na Slovensko v pondelok

  Poslanca za SNS fyzicky napadli. Polícia začala trestné stíhanie

  Finančná správa prijala historicky najvyšší počet podaných daňových priznaní