Viac

  F1: V Austrálii víťazstvo Sainza a double Ferrari. Verstappen odstúpil

  Španiel Carlos Sainz z tímu Ferrari zvíťazil na Veľkej cene Austrálie, tretích pretekoch seriálu MS F1. Na druhom mieste prišiel do cieľa jeho tímový kolega Monačan Charles Leclerc, tretí finišoval Brit Lando Norris z McLarenu. Líder priebežného poradia Holanďan Max Verstappen z tímu Red Bull odstúpil už v 5. kole pre technický problém, preteky nedokončili ani obaja jazdci Mercedesu Lewis Hamilton a George Russell.

  --- Reklama ---

  Pre 29-ročného Sainza to bolo prvé víťazstvo v sezóne, tretie v kariére a prvé od VC Singapuru v septembri 2023. Po jubilejnom 20. pódiu v kariére sa zároveň dostal cez métu 1000 bodov v seriáli MS F1. Ferrari dosiahlo prvé double od triumfu na VC Bahrajnu v úvode sezóny 2022. Na čele priebežného poradia jazdcov naďalej zostal Verstappen.

  Holanďan odštartoval aj do tretích pretekov sezóny z najvýhodnejšej pozície, ktorú si v úvode bez problémov postrážil. Už v druhom kole však pôvodne druhý Sainz využil systém DRS a až nečakane jednoducho sa dostal pred Verstappena. Ten okamžite hlásil do vysielačky problémy s monopostom. Krátko na to sa z neho začalo dymiť, Holanďan zašiel do boxov, kde mechanici uhasili vznikajúci požiar, no do pretekov sa už nevrátil.

  Zdroj: TASR/AP

  Verstappen neskôr uviedol, že „po zhasnutí štartových svetiel bola zatiahnutá zadná brzda. Bolo to, ako keby som jazdil na ručnej brzde. Nepamätám si, kedy sa mi s týmto autom stalo niečo podobné.“

  --- Reklama ---

  Suverénny Sainz si držal prvú priečku, viackrát dosiahol najrýchlejšie kolo a postupne narastal jeho náskok na Norrisa. V 17. kole sa preteky skončili aj pre Hamiltona, ktorý takisto doplatil na technický problém. Nepodarilo sa mu však zaviesť monopost do boxov, odstavil ho popri trati a komisári preto nariadili virtuálny safety car.

  Z toho vyťažil najmä Alonso, ktorý dovtedy nebol v boxoch a po prezúvaní sa vrátil na piatu priečku. Krátko po 40. kole prezuli obaja jazdci McLarenu. Norris sa po návrate na trať zaradil za priebežne druhého Leclerca, ktorý „kryl chrbát“ lídrovi Sainzovi. Ten si postrážil vyše trojsekundový náskok pred Leclercom, ktorý sa v závere nedostal k pokusu o útok. V záverečnom 58. kole Russell neudržal kontrolu nad monopostom a po náraze do bariéry skončil. Jazdci preto dokončili preteky počas virtuálneho safety caru.

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Polícia v Paríži zadržala podozrivého muža z iránskeho konzulátu

  F1: Stroll ovládol jediný tréning na VC Číny. Druhý skončil Piastri, tretí Verstappen

  Izrael v noci zaútočil na Irán. Ide o odvetu za jeho víkendový útok

  Európa chce od Číny dve veci. Nie je však isté či ich dostane

  NHL: Tampa Bay sa pred play off naladila víťazstvom nad Torontom

  Amsterdam zaviedol nové opatrenia proti masovému turizmu

  Bezpečnostné orgány v Rumunsku oznámili, že do krajiny vstúpili ruskí špióni, ktorí boli infiltrovaní medzi ukrajinskými utečencami.

  Rumuni medzi ukrajinskými utečencami zachytili ruských špiónov

  Český Senát umožnil, aby boli prijaté nové pravidlá pre partnerstvá párov rovnakého pohlavia. Môžu byť prijaté už vo štvrtok.

  Český senát umožnil prijatie nových pravidiel pre zväzky párov rovnakého pohlavia