Viac

  Dráma Oppenheimer vyhrala hlavnú cenu Združenia filmových a televíznych hercov

  Životopisná dráma režiséra Christophera Nolana s názvom Oppenheimer získala v sobotu večer hlavnú cenu amerického Združenia filmových a televíznych hercov (SAG). Informovala o tom agentúra AFP.

  --- Reklama ---

  Nolanova snímka o vedcovi Robertovi Oppenheimerovi a jeho role pri vývoji atómovej bombe získala okrem ocenenia za najlepšie herecké obsadenie aj ceny za najlepšieho herca v hlavnej úlohe (Cillian Murphy) a za najlepší mužský herecký výkon vo vedľajšej úlohe (Robert Downey Jr.)

  Profimedia

  Cenu pre najlepšiu herečku v hlavnej úlohe získala Lily Gladstonová za jej účinkovanie v krimi westerne Vrahovia mesiaca kvetov (Killers of the Flower Moon). Za najlepší ženský výkon vo vedľajšej úlohe ocenili herečku Da’Vine Joy Randolphovú, ktorá si zahrala v komediálnej dráme Zimné prázdniny (The Holdovers).

  Tvorcovia filmu Mission: Impossible Odplata Prvá Časť (Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One) získali cenu za najlepšie kaskadérske výstupy.

  --- Reklama ---

  Filmové ocenenia SAG sa považujú za dôležitý indikátor úspešnosti filmov pred blížiacimi sa Oscarmi. V poradí 96. ročník udeľovania cien americkej Akadémie filmových umení a vied (AMPAS) sa uskutoční 10. marca.

  Najviac nominácií na tohtoročných Oscarov získal práve film Oppenheimer. Bol nominovaný v 13 kategóriách vrátane najlepšej réžie a najlepšieho filmu.

  Profimedia
  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Polícia v Paríži zadržala podozrivého muža z iránskeho konzulátu

  F1: Stroll ovládol jediný tréning na VC Číny. Druhý skončil Piastri, tretí Verstappen

  Izrael v noci zaútočil na Irán. Ide o odvetu za jeho víkendový útok

  Európa chce od Číny dve veci. Nie je však isté či ich dostane

  NHL: Tampa Bay sa pred play off naladila víťazstvom nad Torontom

  Amsterdam zaviedol nové opatrenia proti masovému turizmu

  Bezpečnostné orgány v Rumunsku oznámili, že do krajiny vstúpili ruskí špióni, ktorí boli infiltrovaní medzi ukrajinskými utečencami.

  Rumuni medzi ukrajinskými utečencami zachytili ruských špiónov

  Český Senát umožnil, aby boli prijaté nové pravidlá pre partnerstvá párov rovnakého pohlavia. Môžu byť prijaté už vo štvrtok.

  Český senát umožnil prijatie nových pravidiel pre zväzky párov rovnakého pohlavia