Viac

  Dopravu na trati po nehode v Pardubiciach sčasti obnovili. Diaľkové spoje však môžu meškať

  Doprava na železničnej koridorovej trati bola po nočnej zrážke vlakov v Pardubiciach vo štvrtok ráno čiastočne obnovená, vlaky tam môžu prechádzať nízkou rýchlosťou po jednej koľaji. Na sociálnej sieti X to uviedla česká Správa železníc. Diaľkové spoje smerujúce aj na Slovensko môžu mať počas dňa meškanie, informuje spravodajkyňa TASR.

  --- Reklama ---

  „K 8.00 hod. bolo možné obnoviť dopravu na koridore medzi stanicami Pardubice hlavná stanica a Kostěnice. Vlaky môžu v úseku zatiaľ využívať jednu traťovú koľaj a okolo miesta nehody prechádzajú zníženou rýchlosťou. V nadchádzajúcich hodinách je potrebné rátať s nepravidelnosťami v doprave,“ upozornil úrad.

  Dopravu sa podarilo obnoviť približne po deviatich hodinách. Podľa stanice ČT24 môžu vlaky miestom prechádzať maximálne desaťkilometrovou rýchlosťou, avšak na sprevádzkovanú koľaj sa nedostanú všetky a v niektorých úsekoch je preto stále zavedená aj náhradná autobusová doprava.

  Vo zvyšnej časti koľajiska v Pardubiciach hasiči odstraňujú následky nehody, začali už odpájať jednotlivé vagóny. Zatiaľ nedokázali odhadnúť, kedy by prevádzka v stanici mohla byť obnovená naplno. Komplikáciou sú najmä rušne, ktoré sú do seba zakliesnené, a tiež zdemolovaný prvý rýchlikový vozeň, ktorý budú musieť na mieste rozobrať.

  --- Reklama ---
  Zdroj: TASR/AP

  K tragickej nehode došlo v stredu pred polnocou pri novej stanici Pardubice – centrum. Čelne sa tam zrazil rýchlik spoločnosti RegioJet, ktorý smeroval do Košíc, s nákladným vlakom. Pri nehode zomreli štyria ľudia a najmenej 27 sa ich zranilo. Príčiny nehody vyšetruje polícia a Drážna inšpekcia.

  Na miesto v noci vyrazil minister vnútra Vít Rakušan aj minister dopravy Martin Kupka, obaja vyjadrili sústrasť rodinám obetí. Na sociálnej sieti X ľútosť prejavil aj premiér Petr Fiala. „Zrážka dvoch vlakov v Pardubiciach je veľké nešťastie. Všetci myslíme na obete a zranených. Vyjadrujem úprimnú sústrasť všetkým pozostalým,“ napísal predseda českej vlády. Sústrasť a skoré uzdravenie zraneným vo štvrtok pripojil aj český prezident Petr Pavel.

  Majiteľ spoločnosti RegioJet Radim Jančura uviedol, že ho nehoda veľmi mrzí a firma je pripravená poskytnúť cestujúcim maximálnu podporu a odškodnenie. „Urobíme všetko pre riadne vyšetrenie udalosti a v nadväznosti na to prijmeme zodpovedajúce opatrenia,“ napísal na sieti X. Škoda po tragickej nehode presiahne podľa hovorcu Drážnej inšpekcie Martina Drápala 110 miliónov korún (takmer 4,5 milióna eur).

  Zdroj :
  TASR

  Autor

  Najnovšie články

  Súvisiace články

  Izrael i palestínske militantné hnutia Hamas sa dopustili v prvých fázach vojny v Pásme Gazy vojnových zločinov.

  Izrael i Hamas sa dopustili vojnových zločinov, vyplýva z vyšetrovania OSN

  Mesto bude platiť ľuďom, ktorí si adoptujú psy. Dostanú tretinu minimálky mesačne

  Cudzinec, ktorého minulý týždeň zadržala česká polícia, sa pokúšal o podpaľačský útok na autobusy pražskej MHD.

  Česká polícia prekazila plánovaný podpaľačský útok na autobusy pražskej MHD

  Na školách v Bratislavskom, Trnavskom, Žilinskom, Trenčianskom a Nitrianskom kraji nahlásili v utorok ráno bomby.

  Polícia zadržala podozrivého muža, bezpečnostné opatrenia zostávajú

  Poznáme prvé neoficiálne výsledky eurovolieb. Hovoria o víťazstve tejto strany

  Vo veku 90 rokov zomrel pri havárii lietadla Bill Anders, astronaut z Apolla 8

  Antikoncepčný gél pre mužov je rýchlejší a účinnejší ako iné spôsoby prevencie

  v Benátkach sa zavádzajú nové pravidlá

  Pozor, v Benátkach sa zavádzajú nové pravidlá. Obmedzené skupiny či zakázané reproduktory